Jump to content

Nuomonė. Sumedžioti bebrų per mažai kažkodėl baisiau nei sumedžioti per daug


„ - Ar skaitei naujausią Aplinkos ministerijos kreipimąsi į tautą? Jei ne – būtinai paskaityk. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija vėl nepraleido puikios progos pasigadinti sau ir savo nariams reputaciją...“

Tokio pobūdžio žinutės sulaukiau iš draugo. Tai ką perskaičiau buvo mažų mažiausiai netikėta. Bebrų medžioklės sezono pabaigos terminas yra vienas iš tų dalykų apie kuriuos kasmet diskutuoja medžiotojų bendruomenė. Vienok dar niekada tose diskusijose neteko išgirsti minčių, kad pavasarinis bebrų medžioklės sezono terminas galėtų būti dar pratęstas. Diskusijas dažniau kelia pats pavasarinės medžioklės faktas ir jo nesuderinamumas su tvarios ir etiškos medžioklės principais.

Sunku nusakyti mūsų šalies gamtai bebrų teikiamą naudą – ji milžiniška. Tačiau kaip ir vilkų atveju populiaciją būtina kontroliuoti tam, kad jos veiklos padariniai neatsisuktų prieš ją pačią. Būtina operatyviai reaguoti į skundus dėl bebrų daromos žalos ūkiniam miškui, žemės ūkio pasėlių užtvindymo. Būtina medžioti šiuos gyvūnus ten kur to reikia, o ne ten kur patogu. Tačiau tai yra rudeniniai darbai. Nežiūrint į tai, kad bebras visur ir visada vaizduojamas graužiamo, ar nugraužto medžio fone, medžių žievė ir šakelės nėra vienintelis bebrų maistas.

Įpusėjus pavasariui, vos tik upelių ir griovių šlaitai pradeda žaliuoti sodria, šviežia žoline augalija bebrai tampa „mažomis pakrančių karvėmis“ maitindamiesi tik žolėmis, puskrūmiais ir kai kuriais vandens augalais. Vieną kitą karklo šakelę nusiskindami tik dantų paaštrinimui. Tikrai daugelis yra matę beveik plynai bebrų iššienautus garšvų plotus pavasarį, ar sukrautas krūveles aviečių stiebų, likusių nuskabius lapus ir jaunesnius ūglius vasaros pabaigoje, gal tik ne visada atkreipiame dėmesį ir pasidomime kieno tai darbas. Tuo laikotarpiu bebrai neverčia didelių medžių, neaukština ir neįrenginėja naujų užtvankų, tik dumblu ir vandens augalais apkamšo senąsias, taigi ir didelės žalos nedaro.

Bebrų maitinimasis sumedėjusiais augalais pradeda intensyvėti tik rugsėjo pabaigoje, kai jų medžioklės sezonas, kuris prasideda rugpjūčio 1 d., jau būna įsibėgėjęs. Prieš ateinant šalčiams šie žvėreliai pradeda kaupti maisto atsargas – medžių ir krūmų šakeles žiemai. Tam, kad palengvinti atsargų ruošą – šakelių plukdymą iš atokesnių bebravietės pakraščių, bebrai tvirtina, aukština ir stato naujas užtvankas, užlieja vandeniu naujus plotus.

Šaltinis - delfi.lt: http://grynas.delfi.lt/aplinka/nuomone-sumedzioti-bebru-per-mazai-kazkodel-baisiau-nei-sumedzioti-per-daug.d?id=61095375%20-%20ixzz2PtMrbO6a


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...