Jump to content

ricochet

Eiliniai
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ricochet last won the day on February 23 2014

ricochet had the most liked content!

Community Reputation

15 Gera reputacija

About ricochet

 • Rank
  Užkietėjęs narys

Profilio informacija

 • Lytis
  Slapta
 • Miestas
  VILNIUS
 1. Norečiau susipažynti su ta ,,SNAIPERE".
 2. http://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/7/0/3/2557307.jpg
 3. ricochet

  P1200295.JPG

  Ušsisvajojo. Turbut apie olimpini auksa.
 4. ricochet

  Aksesuarai

  Parduodu sportini, odini, dirza, "SICKINGER", su podirziu. Skirtas praktiniam saudymui. Naudotas trejose varzybose. Ilgis 120 cm. tel. 868614668 (Vilnius)
 5. Sveiki šauliai ir jems pritariantis. Šeštadieni (spalio 27 d.), lauko šaudykloje bus paskutinis pasispardimas, t.y. paskutinis, treniruočiu ir pratybu, šeštadienis šiais metais. Šaudymo pratyboms vadovaus-Darius Grigaitis (860593437), pagelbės Algimantas Sičiūnas (867842480). Taikliu šūviu ir lauksim jūs ateinačiais 2013 metais! TADAS.
 6. ricochet

  Rūdninkai 2012

  Programa butinai pakoreguosim. Iki siuo savaitgalio jau turetu buti.
 7. Si sestadieni (liepos 14 d.) Lauko saudykloje vyks saudymo pratybos-treniruotes. Jus pasitiks ir pratybomis vadovaus T.Griniukas (tel.868614668), o jam pades Darius Grigaitis ( tel. 860593437). Laukiame visus norincius saudyti ir palaikancius saudymo sporta. TAIKLIU SUVIU!
 8. Šviežios naujenos!!!!! Praktinio šaudymo varžybos atkeliamos. Galesim ateinanti šeštadieni (birželio 2d.) pravesti pratybas. Atsakingus žmones paskirsiu iki gegužės 30 d. Vilniaus grupės vadovas T.Griniukas
 9. Sveiki, ateinanti sestadieni ( birzelio 2d.) saudymo pratybos-treniruotes lauko saudykloje neivyks. Ta diena vyks praktinio saudymo varzybos "VILNIAUS VASARA". Su pagarba Tadeusas Griniukas
 10. Laba diena, si sestadieni (balandzio 28 d.) vyriausiu instruktoriumi lauko saudykloje paskirtas Andrejus Laptevas ( tel. 865242303, andrejus.laptevas@vsat.vrm.lt). Jam padeda Darius Grigaitis ( tel. 860593433, gdarius@yandex.com ) Su pagarba, Vilniaus grupes vadovas Tadeusas Griniukas.
 11. ricochet

  Reload šoviniai

  Pradėjus daugiau šaudyti, dažnai aplanko dvejonės dėl naudojamos amunicijos. Turiu galvoje, šaudantiems praktinį situacinį šaudymą (IPSC), savigynos šaudymo sportą (IDPA), snaiperinį šaudymą ir t. t. Jei per mėnesį iššaudoma apie 500 ar daugiau šovinių, pasidaro brangoka, tada ieškoma pigesnių, patikimų ir geros kokybės šovinių. Juk šaudyti norisi! Vienintelė, gal būt, išeitis būtų savarankiškas šovinių pertaisymas, t. y. angl. RELOADING. Įdėję naują kapsulę į tūtelę, įpylę parako ir įdėję naują kulką, gauname pigesnį šovinį (tuo atveju, kai nepermokame už komponentus). Tūteles galima naudoti kelis kartus, priklausomai nuo kalibro, iki 10 kartų, kartais ir daugiau. Be abejonės, norint pertaisyti šovinį reikia įsigyti tam tinkamą įrangą. Ši įranga Lietuvoje neparduodama ir ją reikia atsisiųsti arba atsivežti iš užsienio. Ji taip pat kainuoja nemažai. Tačiau daug šaudantiems šauliams šovinių pertaisymo įranga labai greitai atsiperka. Visas pagaminimo procesas užima nemažai laiko, dėl to geriausia, kad niekas netrukdytų ( žmona „bambeklė“, vaikai, uošvienė ar naminiai gyvūnai ). Šovinio kokybė priklauso nuo kantrybės ir kruopštumo. Nedidelis šovinio brokas, ir jūsų ginklas gali sugęsti nepataisomai bei atsiranda didelė galimybė susižaloti patiems. Kaip bebūtų, vis tiek susiduriame su problema. Kiek žinau, Lietuvoje beveik neparduodami visi reikalingi komponentai, ypač parakas. Viskas yra perkama arba vežama iš užsienio. Mažesnę problemą sudaro tūtelės, kurias galima prisirinkti šaudykloje, nors tai irgi priklauso nuo šovinio kalibro. Kulkas galima pasigaminti (išlieti) patiems. Kulkų liejimui (aš turiu galvoje šoviniams skirtiems pistoletams ir revolveriniams) reikia žaliavos (švino) ir liejimo formos. Bet prieš pradedant lieti kulkas pagalvokite, ar tai bus jums tikrai naudinga. Turbūt visi žinome, jog išlydyto švino garai kelia didelę grėsmę sveikatai, vėliau gali tekti nemažai pinigų išleisti vaistams ir gydytojams. Taigi, mano manymu, būtų pigiau kulkų nusipirkti. Tęsiant temą apie kulkas, jos yra dviejų rūšių: švininės ir apvalkalinės. Kyla klausimas, koks tarp jų skirtumas? Atsakysiu paprastai. Vienu atveju, po daug šūvių, ilgai ir nuobodžiai valysit ir drošit vamzdį nuo švino, kitu atveju, žymiai mažiau. Švininės kulkos labai užteršia ginklo vamzdį, dėl to sumažėja kulkos greitis bei ginklo taiklumas. Taigi, po kiekvieno šaudymo, reiktų kruopščiai išvalyti vamzdį. Nemažai šaulių, turi mažai laiko ar noro patys gaminti šovinius. Dėl to juos perka iš draugų, pažįstamų arba kitų asmenų. Tai irgi yra nepatikima. Teko matyti ir girdėti, kaip šaudant su kitų žmonių pagamintais šoviniais strigdavo ginklas, gedo, arba, blogiausiu atveju, sprogdavo vamzdis. Taigi, be pigumo, pertaisyti šoviniai turi dar vieną privalumą – galimybė reguliuoti šaudmens galingumą. O tai yra aktualu praktiniam situaciniam šaudyme.
×
×
 • Create New...