Jump to content

Recommended Posts

ТТ

260px-Pistol_TT33.jpg

Tipas

savitaisis pistoletas

Variantai

TT-30(TSRS), 51/54 (Kinija) M57 (Jugoslavija) Tipas 68 (KLDR) Tokagypt (Egiptas) Carpaţi (Rumunija)

Konstruktorius

Fiodoras Tokarevas

Šalis

TSRS

Sukurtas

1930

Naudotas

1930-1954

Kalibras, mm

7,62

Šovinys, mm

7,62×25 mm TT

Svoris, kg

840

Ilgis, mm

196

Vamzdžio ilgis, mm

116

Pradinis greitis, m/s

420

Taikymo tolis, m

50

Dėtuvė

8 šov.

TT, kitaip TT-33 – tarybinis savitaisis 7,62 mm kalibro pistoletas, sukonstruotas F. Tokarevo, plačiai naudotas TSRS nuo 1933 m., o vėliau – TSRS sąjungininkų pagal Varšuvos sutarties organizaciją.

XX a. 3-ią dešimetį Raudonoji Armija ieškojo savitaisio pistoleto modelio, kuris galėtų pakeisti pasenusį 1895 m. pavyzdžio Nagano revolverį ir naudotus įvairius užsieninius pistoletus. Vienas žinomiausių ir vertinamų pistoletų buvo ilgavamzdis Mauzeris C96, naudojęs galingą 7,63 mm šovinį. Buvo nutarta, kad naujasis pistoletas turi naudoti Mauzerio šovinius.

Buvo išbandyti keleto konstruktorių pistoletai, kol galų gale buvo pasirinktas konstruktoriaus Fiodoro Tokarevo modelis. 1930–1932 m. buvo pagaminti keli tūkstančiai šių pistoletų, ir lauko bandymai atskleidė nemažai trūkumų. F. Tokarevas juos ištaisė, ir 1934 m. pradžioje TT buvo priimtas į ginkluotę kaip TT-33. Iki 1941 m. birželio 22 d. (Vokietijos-TSRS karo pradžia) buvo pagaminta apie 600 000 TT pistoletų. Karo metais jų gamyba irgi nemažėjo.

1946 m. pistoletas TT buvo šiek tiek modernizuotas, kas sumažino jo gamybos kainą. TSRS TT gamyba buvo sustabdyta 1952 m. kai į ginkluotę buvo priimtas 9 mm Makarovo pistoletas PM. Tarybinėje Armijoje šiuos pistoletus naudojo iki 7-ojo dešimtmečio, o milicijoje – iki 8-ojo dešimtmečio.

TT pistoletus pagal licencijas gamino Kinijoje, KLDR, Vengrijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Jugoslavijoje. Daugelis jų naudojo 7,62 mm šovinius, nors kai kuriose šalyse gamino ir komercinius variantus su 9×19 mm Parabellum šoviniais.

TT iki šiol tebėra kai kurių šalių ginkluotėje. Rusijoje TT irgi tebėra populiarus. Jis laikomas kilerių ginklu, kadangi galingas TT šovinys pramuša žemesnių klasių neperšaunamas liemenes.

TT naudoja vamzdžio trumpos eigos atatranką. Nuleistuko mechanizmas neturi rankinio saugiklio. Taikiklis gamykloje prišaudytas 25 m nuotoliui.

Plieninė dėtuvė talpina 8 šovinius. Rankenos šoneliai yra plastikiniai, o karo metais gamintų TT – mediniai.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Vasara iš TT šaudžiau  50 metrų į plytą ...

 

 

 

 

Turiu TT ir PM, visiškai skirtingi ginklai pagal ergonomika šovinio galią ir paskirtis jų skirtinga... :) TT turbųt ir šiai dienai galingiausias pistoletas pasaulyje (masinės gamybos). Siūlau ginklą rinktis pagal ranką... kas "limpa" :)

Link to post
Share on other sites

TT iššautos kulkos pradinis greitis - apie 480-502 m/s                                            PM išautos kulkos pradinis greitis - apie 310-325 m/s (pagal LGF)

standartinis kulkos svoris - 5,5 gramai, vadinasi                                                     standartinis kulkos svoris - 6,1 gramai

pradinė kinetinė kulkos energija: 634-693 J.                                                           pradinė kinetinė kulkos energija: 293-322 J

Kulkos kalibras - 7,62 mm.                                                                                       Kulkos kalibras - apie 9 mm.

 

Čia kulkų pradinį greitį paėmiau iš LGF parduodamų šaudmenų pateiktų duomenų, pagal juos paskaičiavau ir kinetinę energiją.

 

Iš viso to, ką surašiau matyti, kad TT iššauta kulka ne tik skvarbesnė dėl mažesnio kalibro ir formos, bet ir turi savyje daugiau, nei dvigubai daugiau kinetinės energijos, lyginant su PM. Būtent todėl sakoma, kad iš TT iššauta kulka gali perskrosti kiaurai 3 žmones. Tas klausimukas: kaip ketini TT naudoti savigynai? Ne tik peršautum žmogų, bet ir sužalotum už jo esančius žmones ir turtą.

 

Beje, teko matyti vieną laidą, kurioje pasakota, kad Rusijos apsaugos tarnybų darbuotojai nešiojasi netgi ne PM, o IŽ71, 9X17 kalibro, kuris išvis skirtas net ne savigynai, o pleškinimui į taikinius...

 

TT pirkti galima "dėl dūšios", vardan istorijos, etc., bet tik ne savigynai.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zL59HQ92334

 

Verta pažiūrėti visą, o jei įdomu tik testas - nuo 11min 30sek maždaug... Apie PM - nuo 19:50

Link to post
Share on other sites

pm  yra, iki 1990,zinoma TSRS :),TT taip pat tik TSRS butu.nors ir traukia TT bet galimybes diktuoja savo salygas,tikiuosi jai ne dabar,tai laikui begant,jai nuomone nepasikeis,o kolkas ir norisi apie ji daugiau info,profesionalu ir praktiniu atsiliepimu.gal silpnesnes vietas TT kas pakomentuos is savo praktikos,o ne is kitu puslapiu?

Edited by linas
Link to post
Share on other sites

Jei riboja galimybes - pirk PM, bet gerai apžiurek. Gali būti nekoks išorinis vaizdelis, bet butu mažai šaudytas, mechanizmas idealiam stovi (be išdilimu ir nevyksiu bandymu ji patobulinti dildes pagalba), ko mažesni visu daliu laisvumai. Toks aparatas tau tikrai labai ilgai ir patikimai tarnaus. 

 

Šie reikalavimai galioja ir perkant TT, tik šiu pistoletų (geram stovi ) lieka vis mažiau, ir ko toliau to brangiau jie kainuos. O kas dėl TT galimybių - konkretizuok klausima. Apie šios pistoletus rašyti galima labai daug.

Link to post
Share on other sites

nu va cia eduard virsuj idejas rusu kalba,ten raso apie jo problemas po 700-750 suviu, ir kazkur teko skaityt,neatgaminu kur,kad galeciau tiksliau parasyt, lyg npsa forume,kad panasiai po 2000-2500 suviu problemos

su korpusu, remu,del to,kad pats sovinys pakankamai galingas.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...