Jump to content
Sign in to follow this  
Sabi

Kai kuriems ilgamečiams medžiotojams taisyklės negalioja

Recommended Posts

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse reglamentuoti reikalavimai bei medžioklės terminai, deja, galioja ne visiems medžiotojams. Tuo įsitikino Biržų rajono agentūros pareigūnės vykdydamos reidą gyvūnijos ištekliams apsaugoti. Birželio 18 d. buvo gautas pranešimas apie galimai neteisėtą medžioklę. Tą pačią dieną organizuotas reidas patvirtino, kad ne visi medžiotojai saugo gyvūnijos išteklius.

post-25-0-47546500-1342077924_thumb.jpg

Reido metu nustatyta, kad draudžiamu metu buvo sumedžiotas licencijuojamas gyvūnas – tauriojo elnio patelė. Vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis tauriojo elnio pateles galima medžioti nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. Šiuo metu gegužės – birželio mėnesiais elnių patelės vedasi jauniklius. Paguodžia bent tai, kad sumedžiota patelė šiais metais nebuvo vaikinga.

Ankstyvą rytą dorojimo metu aplinkosaugininkių užklupti pažeidėjai turėjo įvairių paaiškinimų. Pilietis, kuris sumedžiojo laukinį gyvūną aiškino, kad ją sumaišė su stirnos patinu. Kyla klausimas, nuo kada stirnos patinas, dar kitaip medžiotojų vadinamas „ožys“, yra be ragų. Jau nekalbant apie žymų dydžio skirtumą. Prieš iššaudamas medžiotojas privalo įsitikinti, kad šūvis nepavojingas kitiems asmenims, naminiams gyvūnams, nemedžiojamiems laukiniams gyvūnams, nepadarys žalos pastatams ar kitiems žmogaus ūkinės veiklos objektams. O medžiojant stirnos patiną, ypač reikia būti dėmesingam ir vadovautis elninių žvėrių atrankinės medžioklės nuostatais, kurie reglamentuoja laisvėje gyvenančių elninių žvėrių (briedžių, tauriųjų elnių, danielių, stirnų) patinų atrankinį medžiojimą, siekiant pagerinti šių žvėrių bandos kokybę ir jų išauginamus ragus. Todėl, tokie paaiškinimai neįtikino aplinkosaugininkių, kad tai atsitiktinė klaida, kadangi surinkti įrodymai patvirtino pažeidėjo kaltę.

Medžiotojui už nustatytus pažeidimus atimta teisė medžioti 2 metams ir 6 mėnesiams su pažeidimo padarymo įrankių (ilgavamzdžio graižtvinio šautuvo su optika, bei prožektoriumi) konfiskacija. Pasiūlyta geranoriškai atlyginti gyvūnijai padarytą žalą – 1116,15 Lt.

Tiriant šį brakonieriavimo atvejį, taip pat išaiškinti dar du medžiotojai, kurie pažeidė Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles. Paaiškėjo, kad tai to paties medžiotojų būrelio narys. Šis pilietis tą pačią dieną medžiojo be medžioklės lapo. Jam paskirta 500 Lt. bauda, o trečiam medžiotojui, kuris geranoriškai priėmė pažeidimą padariusį medžiotojų būrelio kolegą pas save į namus, ir kartu su juo dorojo draudžiamu laiku sumedžiotą tauriojo elnio patelę, paskirta 200 Lt. bauda. Dar vieno asmens, nevykdžiusio pareigūnių teisėto reikalavimo ir pasišalinusio iš įvykio vietos, asmenybė nustatinėjama.

Daugiau skaitykite: http://grynas.delfi....7#ixzz20OGtqSPH

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...