Jump to content

Už ginklo laikymo taisyklių pažeidimus gresia atsakomybė


Recommended Posts

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 196 str. numatyta, kad „ginklo, šaudmenų, kuriems įsigyti ir laikyti ar nešioti nereikalingas leidimas, saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo taisyklių pažeidimas – užtraukia įspėjimą arba baudą iki vieno šimto litų, arba baudą nuo 50 iki 100 litų su ginklo bei šaudmenų konfiskavimu“.

 

ATPK 194 str. Ginklo, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų asmuo (priklauso nuo girtumo laipsnio) – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki vieno tūkstančio litų arba ginklo, šaudmenų konfiskavimą.

 

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 255 str. numatyta, kad „tas, kas pažeidė teisėtai turimo šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų laikymo taisykles ir dėl to sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu“.

 

 

Primename, kad asmenys, turintys ar norintys įsigyti dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus bei jų kopijas, nedidelės galios (2,5J-7,5J) šaunamuosius ginklus (šratinius), privalo turėti neterminuotą leidimą įsigyti, laikyti (nešiotis) ginklus.

 

 

Nuo 2014-01-01 asmenys, turintys nurodytus ginklus ir neturintys neterminuoto leidimo įsigyti, laikyti (nešiotis) ginklus, bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn pagal LR BK 253 str. dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

 

Asmuo, pageidaujantis gauti leidimą įsigyti ginklą, policijos įstaigai turi pateikti:
1. Nustatytos formos prašymą leisti įsigyti ginklą. Antroje prašymo pusėje nurodomi kartu gyvenantys asmenys, vyresni kaip 14 metų (pildoma spausdintinėmis raidėmis).
2. Nustatytos formos paklausimą.
3. Medicininio patikrinimo išvadą (Forma049/a), kad nesergama liga (-omis), neturima fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) Sveikatos apsaugos ministerijos ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių negalima įsigyti ir turėti ginklo, kad neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo. Medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta gydytojų konsultacinės komisijos antspaudu ir šios komisijos pirmininko spaudu bei parašu. Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą.
4. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
5. Medžiotojo bilietą (dokumentai pateikiami tik įsigyjant ginklus medžioklei).
6. Dokumentus, patvirtinančius priklausymą šaudymo sporto organizacijai (įsigyjant ginklus sportui).
7. Dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo vykdo profesinę veiklą, kuriai reikalingas šautuvas ar pistoletas injekcijoms (dokumentai pateikiami tik įsigyjant ginklus profesinei veiklai).

 


 http://www.delfi.lt/news/daily/crime/uz-ginklo-laikymo-taisykliu-pazeidimus-gresia-atsakomybe.d?id=60426673#ixzz2I3eovNh8

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...