Jump to content

Jaunųjų šaulių rūpesčiai...


Recommended Posts

Laba diena, gerbiami šauliai,

pastaruoju metu teko skaityti jūsų atsiliepimus arba tiksliau išgirsti jūsų nusivylimą šaudymo rezultatais, savo vilčių neišsipildymu ir dar daugiau... Labai norėjau jums paantrinti, parašyti, kad kuo puikiausiai suprantu, ką jūs turite omenyje... Norėjau...

Aš jus užjausiu, jums pritarsiu, jei norėsite, ir patarsiu, bet... būkite sąžiningi ir atsakykite man į kelis klausimus:

 • ar buvo tokių treniruočių, kai jūs šaudykloje praleisdavote 2-3 valandas (ne sėdėdami ir plepėdami, bet treniruodamiesi)?
 • ar per vieną dieną iššaudavote iki 200 kulkučių?
 • ar buvo tokių rengimo savaičių, kai treniruodavotės 5-10 kartų?
 • ar buvo tokių dienų, kai treniravotės net tris kartus per savaitę (viena treniruotė fizinio rengimo)?
 • ar buvo tokių treniruočių, kad jums užtekdavo tik 5 šūvių - jūs žinojote, kad įvykdėte užsibrėžtus tikslus - jie buvo kokybiški ir kokybiški?

Nuvažiavus į tarptautines varžybas mes žavimės elito šauliais, kurie yra Olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionai bei rekordininkai. Jie sugeba surinkti maksimalias / absoliučias rezultatų sumas. Svarbiausia, kad jų yra ne vienas. Kiekvienoje rungtyje galėčiau išvardinti iki 20 pavardžių... O ar galėtumėte juos įvardinti jūs?

 • Ar žinote kokio amžiaus jie pradėjo šaudyti? Po kelerių metų pradėjo atstovauti savo šaliai? Kaip greitai gerėjo jų šaudymo rezultatai?
 • Kada buvo pirmasis tarptautinis pripažinimas?
 • Kiek metų reikia treniruotis, kad visas pasaulis tave pripažintų geriausiu šauliu?
 • Kaip jie treniruojasi? Netikėkite paistalais, kad tokių duomenų nėra... Ar nors kartą skaitėte, klausėte elito šaulio interviu? Ar ieškojote jų asmeninių tinklalapių?
 • Ar jie skiria dėmesio fiziniam rengimuisi? Kas šaudyme yra taktika? Kokie techninio parengtumo elementai / momentai svarbiausi vienam ar kitam elito šauliui?
 • Ar jie turi savo vieno šūvio modelį? Ar jų šaudymas ritmingas? Ar jie ilsisi tarp serijų? Po gero ar/ir blogio šūvio?
 • Ar jie daro pramankštą prieš startą? AR mankštinasi po varžybų?
 • Šaudymas - psichologinė sporto šaka. Jūs teigsite, kad jums reikia sporto psichologo... bet, ar nors kiek domėjotės sporto psichologija?
 • ....

Prašau Jūsų, neskubėkite savęs kankinti, teisti, ašaroti, keikti,... Jei nors į vieną klausimą neturite atsakymo, pasidomėkite... Galbūt čia ir slypės raktas į jūsų sėkmę.

Linkiu jums malonių potyrių ieškojime ir Euforijos, atradus savo Tiesą.

 

P.s. Jei manytumėte, kad galėčiau padėti, atsakant į jums kylančius klausimus arba tiesiog norėsite paplepėti - rašykite, skambinkite, atvažiuokite. Su malonumu pasidalinsiu žiniomis ir savo maža patirtimi.

 

Pagarbiai,

Vaida M.

 • Like 4
Link to post
Share on other sites

Puikiai pasakyta. Norint pataikyti - reikia šaudyti. Aš visada prisimenu Aleksandro Puškino apysaką "Šūvis" (mano laikais buvo privaloma programos dalis). Vienas iš veikėjų sakė, kad reikia kasdien iššauti bet vieną kartą. Tai turi būti kaip "degtinės taurelė prieš pietūs" ©.

 

Tačiau man atrodo, kad problema gali slypėti ir kitame. Šaudymas pniaumatiniais ginklais - tai ne pilnavertis šaudymas, nes šūvio baimės nėra (bent jau aš jos nejaučiu). Nėra baimės, nėra ir pilnaverčio malonumo. Gal aš neteisus, tačiau dabartiniai žmonės didesnį malonumą jaučia didesnio pavojaus akyvaizdoje. Aš vėl būsiu neteisus (o gal teisus), kasdien iššauti 200 "pulkų" tai joks kaifas. Tai tik juodas darbas, kuris turėtų būti stimuliuojamas šaudymu tikrais ginklais.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Ačiū Sauliau už nuomonę.

Sutinku su tavimi, kad šaudyti ginklais, kai jauti atatranką, užuodi paraką ir girdi šūvį yra daug maloniau :).

Ši tema tiktų ir prie mažo kalibro ginklų, tačiau, žiemos metu šauliai ruošiasi Europos čempionatui pneumatiniais ginklais. O ruošiantis MK ginklais 200 šūvių per treniruotę, tai tik įžanga prieš didžiausio krūvio laikotarpį.

Link to post
Share on other sites

Ačiū Vaida už nuostabų straipsnį. Tiesiai į dešimtuką! -  juk tu šaulė! ;)B)  Aš irgi nenustoju kartoti jaunimui, kad domėtųsi tuo, kaip dirba "elitas" ir jeigu mes neturime sąlygų, noro, žinių... tai ir nereikia daužytis į sieną, kad nepataikome pasaulinių rekordų.
Nuostabus žodžiai : Nėra pergalių ar pralaimėjimų - yra tik grįžtamasis ryšys.
Sutinku su tuo visu  10000000%!!!!!! Ir dar yra daug daug posakių apie grįžtamąjį ryšį ir kiekvienas turi rasti savo gyvenimo kredo.
 

Sauliau, šūvio baimė gali būti ir su pneomatika, bet viskas yra įveikiama. Baimė nepriklauso nuo kalibro, o yra mūsų galvoje!
 

Tikrai rekomenduoju visiems, kas mano, kad turi būti geriausiu, atsakyti į Vaidos išvardintus punktus ir manau tada 1, o gal net ir 2 žingsniais priartėsite prie "elito" :)

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

:D

 

Po tokios reakcijos, labai laukčiau mūsų jaunųjų šaulių klausimų man. Galiu atsiųsti nuorodas į metodinius, mokslinius straipsnius, interviu raštu ir video formatu...paaiškinčiau, kokią informaciją reikia išgirsti - supraskite, tarp didelio jos kieko yra labai daug šiukšlių...

 

;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
 • Create New...