Jump to content

Recommended Posts

Taigi, Jūs nusprendėte įsigyti pirmiausia savo gyvenimo šautuvą.  Šiuo metu Lietuvoje galima rasti įstatymais leistą beveik bet kokį ginklą. Svarbiausia žinoti ir pasirinkti tai, ko jums reikia. Lygiavamzdžiai šautuvai gali būti suskirstyti į penkias pagrindines grupes:


- Vieno vamzdžio vienašūviai šautuvai;
- Dvivamzdžiai šautuvai, horizontaliu vamzdžių išdėstymu;
- Dvivamzdžiai šautuvai, vertikaliu vamzdžių išdėstymu;
- Pneumatiniai šautuvai;
- Savaime užsitaisantys šautuvai.
post-3-0-11103500-1361280456_thumb.jpg
Natūralu, ši klasifikacija yra labai supaprastinta, nes yra ir kitų konstrukcijų šautuvų, kurie netelpa į čia siūlomą pasirinkimą (meniu). Bet jūsų pirmasis ginklas, tikėtina, nebus pernelyg neįprastas. Klausimas, kokį pirkti, pirmiausiai, lemia finansinis pajėgumas. Ginklų gamintojų pasiūla nūnai iš tiesų yra gausi: Fabarm, Mossberg, Remington, Winchester ir tt..
Nuo 1995-1996 išaugo paklausa pusiau automatiniams (pats užsitaiso) ginklams. Tokiais atvejais, tik pirmas šovinys gali būti užtaisomas ranka, o toliau lieka šaudyti, kol bus iššautas paskutinis šovinys. Yra keletas automatinio šautuvų užsitaisymo sistemų: dujų atvadinė, vamzdžio eiga, inertinė ir kt.). Pagrindiniai šių ginklų privalumai prieš dvivamzdžius šautuvus, kad jie daugiaužtaisiniai. Toks šautuvas Jums tiks idealiai vandens paukščių medžioklei. Šio tipo medžioklė paplitusi labiausiai ir, žinoma, jei jūs perkate šautuvą ančių arba žąsų medžioklei, jums tikriausiai reikia apsistoti prie12-to kalibro daugiašaudžio šautuvo. Patirtis rodo, kad  pusautomačių šautuvų pardavimų skaičius žymiai išaugo. Kiti pardavėjai, gali būti, prieštaraus, tačiau kiekviena ginklų parduotuvė turi savo specifiką ir klientus.
Labiausiai paplitę šios kategorijos ginklai, - Benelli, Beretta, Browning, Fabarm ir t.t. Išsirinkti konkretų modelį gali tik pats pirkėjas, konsultuojamas pardavėjo arba labiau patyrusio draugo, susipažinęs su šiuo ginklu, tiesiog parduotuvėje, kur šie prekių ženklai yra atstovaujami nuolat.
Vartotojų paklausa vertikalaus išpildymo dvivamzdžiams, taip pat niekur nedingo. Šio tipo ginklai tinka bet kuriai medžioklės rūšiai.
Per laikotarpį nuo 1991 iki šių dienų, šaunamųjų ginklų gerbėjai nupirko daug ginklų. O dabar daugeliui ginklų savininkų iškilo klausimas: - kodėl aš nusipirkau šautuvą ir kur šaudyti iš jo? Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, - eiti į medžioklę. Problema ta, kad medžioklės sezonas trunka, palyginus, labai trumpai. Tačiau, kai sezonas parsideda, paaiškėja, kad reikia vykti į komandiruotę arba dėl kitų priežasčių negalite dalyvauti medžioklėje. Iš patirties žinau, kad, jeigu esate aistringas medžiotojas, visus metus laukiantis medžioklės sezono pradžios, dėl kelėtos dienų medžioklės metate visus darbus ir reikalus. Mažiausiai, ko gali tikėtis šautuvo savininkas, tai metuose dvi ar tris dienos medžioklės. Turint mintyje, kad ne kiekvienoje medžioklėje galima pamatyti žvėrį, o tuo labiau dar į šauti į jį, iškyla klausimas: - kam reikia vargti ir gadinti nervus gaunant licenciją ginklui nusipirkti. O tada iškyla dar ir kitas klausimas: - kodėl reikia išleisti didelę sumą pinigų, kad galėtum vykti medžioklėn dvi dienas per metus?

ALTERNATYVA?

Šiuo metu pasaulyje klesti sporting'as. Labai įdomi ir prestižinė laisvalaikio leidimo forma (hobi's), suteikiantis puikią progą išmokti šaudyti šratais užtaisytu šautuvu. Šaudymo stendai - ištisus metus. Jūs galite šaudyti ne tik per medžioklės sezoną, tačiau ir tada, kai jūs turite tam laiko ir norą. Skirtingai nuo grynai sportinių pratimų (apvalusis stendas ir tranšėjos), kai taikinių trajektorija griežtai reglamentuojama, Sporting'e taikinai skirti imituoti ančių, fazanų skrydį, zuikių bėgimą, ypač įdomu sekti ir pataikyti į judančius "gyvūnus". Taikinių skrydžio staigmena šaudymo procese sudaro įvairovę. Jūs galite bandyti pagerinti jau pasiektą rezultatą, arba bandyti save, rungtyniaujant su kitais šauliais įvairiose Jūsų pamėgtose rungtyse. Manau tai Jums patiks. Šis sportas įdomus ir patrauklus. Šiuo sportu gali užsiimti bet kokio amžiaus ar lyties žmonės. Šaudykloje, paprastai, dirba profesionalūs instruktoriai. Geranoriškai, sukuria puikią bendravimo atmosfera, duoda Jums reikiamų patarimų, kaip elgtis su ginklu, kaip tiksliai kliudyti taikinį. Daugelis pageidauja dalyvauti sportinėje medžioklėje, nes čia galite neišvažiuojant toli nuo miesto, keletą valandų, kad šimtą kartų šauti į judantį taikinį.
Apibendrinant labai trumpą rašinį apie sporting'ą, galiu užtikrintai pasakyti, kad pirkti dvivamzdį su vertikaliu vamzdžių išdėstymu tinkamiausias sprendimas. Tuo pačiu, išskyrus tai, kad turite ginklą, o tai tikriausiai absoliutus kiekvieno vyro troškimas, Jūs turite galimybę prestižiniam užsiėmimui. Mano požiūriu, tai tinkamiausias,   sveiko gyvenimo būdas.
Taigi, kur galima nusipirkti arba gauti kuo daugiau informacijos apie ginklą? Parduotuvių parduodančių ginklus dabar yra gana daug, todėl svarbiausia - pasirinkti tokią, kuri specializuojasi parduodanti šautuvus būtent šiai sporto šakai.
Nedarykite skubotų sprendimų, aplankykite keletą parduotuvių, pasitarkite su žinovais arba patyrusiai instruktoriais. Kaip ir perkant kokį kitą daiktą, svarbu geras, optimalus pasirinkimas.

post-3-0-93378200-1361280498_thumb.jpg

 

 

Parengė Edvardas Pavilonis

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...