Jump to content
Sign in to follow this  
GedZju

Poza ir pistoleto laikymas

Recommended Posts

          Nemažai klaidų šaudant, paprastai, daroma dėl netinkamo pistoleto laikymo, rankų laikysenos ir neteisingos stovėsenos. Per pastaruosius dešimt metų praktiniame šaudyme susiformavo patogesnė ir "greitesnė" stovėsena, laikant pistoletą abejomis rankomis, tai leidžia jums tiksliai pataikyti, būnant statinėje stovėsenoje, ir tuo pačiu metu lengvai pataikyti į judantį taikinį. Prieš pradėdami mokytis laikyti ginklą, susitarkime, kad dešinę ranką "dešiniarankiams" vadinsime  "stipria", o kairę -"silpna", kairiarankiams - atvirkščiai.

          Poza praktiniame šaudyme - laisva, frontali.  Galva  laikoma tiesiai, kojos pečių plotyje. Kartais atraminė koja šiek tiek priekyje. Nugara tiesi, pečiai  statmeni ugnies linijai. Kai kurie šauliai palenkia galvą šiek tiek į priekį.

post-70-0-48255400-1367609693_thumb.png

          Jums reikia susilenkti per juosmenį, ir šiek tiek palenkti kūną į priekį, kad stovėsena būtų labiau agresyvi. Kai šaudymo sparta didelė, taip patogiau valdyti ginklą. Jei stovėti visiškai tiesiai, tada po kiekvieno šūvio kūnas atsilenks atgal ir, kad iššauti eilinį šūvį, jums reikės sugrįžti į pradinę padėtį. Tuo pačiu metu neverta per daug linkti į priekį, nes tai sukausto šaulį ir padidina laiką, reikalinga ginklo nukreipimui nuo vieno taikinio prie kito. Atkreipkite dėmesį į savo kojų pojūčius. Kūno svorio centras turi būti perkeltas arčiau prie kojų pirštų. Daugelis šaulių šaudydami šiek tiek pritūpia, lengvai sulenkdami kojas per kelius.

post-70-0-91874800-1367609792_thumb.png

          Dėl to stovėsena tampa labiau subalansuota.

          Dvigubas pistoleto laikymas, -  rankos tvirtai laiko rankeną, rodomasis pirštas liečia gaiduką paskutinefalanga. Silpnosios rankos plaštaka yra sulenkta žemyn  45 ° kampu iki dilbio, ir apglėbia stiprios rankos plaštaką. Trečioji silpnos rankos falanga turi tvirtai remtis į apatinę gaiduko apsaugos lankelio dalį. Silpnos rankos pirštai tvirtai laiko rankeną, sustiprinant ginklo laikymą stipriąja (pagrindine) ranka.

post-70-0-95228300-1367609829_thumb.png

          Maždaug 60 %, pastangų išlaikyti pistoletą tenka silpnajai rankai ir 40 % stipriajai. Silpnosios rankos didysis pirštas yra atsipalaidavęs ir nukreiptas į taikinio pusę. Didysis stiprios rankos  pirštas yra lygiagretus ginklo spynai. Būtina žiūrėti, kad tarp stiprios rankos didžiojo piršto pagrindo ir silpnos rankos plaštakos nebūtų plyšio. Tokia stovėsena taip pat vadinama lygiašonis trikampis. Žiūrint iš viršaus, ranka su ginklu ir kūnas primena trikampį.

post-70-0-15026300-1367609870_thumb.png

          Nerekomenduojama rodomąjį arba didįjį silpnosios rankos pirštą laikyti ant priekinės nuleistuko apsaugos lankelio dalies. Visa tai susilpnina laikymą ir neretai patempia ginklą kairėn. Ginklo laikymui skiriame tiek daug dėmesio todėl, kad tai taiklaus šaudymo pagrindas. Neteisingas ginklo laikymas šaudant, bus klaidų šaltinis. Ypač smarkiai tai pasireikš sudėtingose šaudymo pozicijose, taip pat, kai teks šaudyti judant. Taigi, delnais tvirtai sugriebiame ginklą, pečių nekeliame, rankos per alkūnes šiek tiek sulenktos ir išskėstos, "stiprioji" ranka sulenkta šiek tiek daugiau, nei "silpnoji". Jums pavyks, jeigu stovėsena bus teisinga, ir pečiai bus statmenai į ugnies liniją. Rankos nesuspaudžia, nepritraukia ir neatstumia ginklą, tai yra, jokiu būdu rankos "neprieštarauja" viena kitai. Rankos, tiesiog laiko ginklą. Įsivaizduokite, kaip jus laikytumėte priešais save kirvį, norėdami sukapoti pliauską. Šūvio metu, veikiant atatrankai, rankos pačios susilenkia per alkūnes ir riešus, veikdamos tarsi amortizatoriai, ir automatiškai grąžina ginklą į savo pradinę padėtį, nekeičiant kūno padėties. Tai leidžia jums greitai iššauti antrą kartą. Iš pradžių šitą parengtis gali atrodyti nepatogi, tačiau po kelėtos savaičių treniruočių, jūs jausitės patogiai ir užtikrintai.

post-70-0-48324500-1367609952_thumb.png

          Mes apsvarstysime plačiai paplitusią Weaver stovėseną, kai stiprioji ranka su pistoletu ištiesta per alkūnę ir įtempta, atlieka buožės (atramos) funkciją, o silpnoji ranka, sulenkta per alkūnę ir traukia ginklą į save. Ši stovėsena jau pasenusi. Praktiniame šaudyme ji nenaudojama. Tokia poza yra labiau suvaržyta ir lėta, ir netinka šaudymui judant. 

 

Parengė

Edvardas Pavilonis

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Truputis korektūros iš teorinės iš praktinės pusės:

- jei silpnoji ranka tikrai laikoma ant ginklo 45 laipsnių kampu - judesys per riešą yra neįmanomas dėl kairės rankos riešo užrakinimo (ginklas šūvio metu suamortizuos per alkūnes ir grįš į vietą). Be to, šaudant riešo judesys nepageidautinas, kadangi apsunkina autonominį ginklo grįžimą atgal ir to pasėkoje prasideda vamzdžio korekcija taikymosi zonoje, kas sudaro papildomas nereikalingas sekundes pratimo atlikime.

- Stovėsenoje palinkimas į priekį yra labiau vertingesnis jei palikstama visu kūnu (pvz "\") ir truputį sulenkus kojas per kelius - tuomet gaunasi sąlyginę atrama į šūvio atatranką ir šaunant 2 ir daugiau šūvių šaulys stabiliai stovi vietoje. Jei šaudymo metu yra judesys - taikinyje matysis šūvių išsidėstymas nuo 6 iki 12 val. ir atvirkščiai (pagal vertikalę)

- alkūnių pakėlimas yra labai individualus, kadangi pernelyg didelis ar pernelyg mažas jų pakėlimas sąlygoja ginklą laikančių delnų išsiplėtimą viršutinėje ar apatinėje jų dalyje, dėl ko gali atsirasti kairės rankos slydimas nuo ginklo šaudymo metu (šaunant keletą šūvių vienas po kito).

- nereiktų pamiršti, kad ginklo laikymas kiek skiriasi atsižvelgiant į kokio IPSC diviziono ginklais šaudoma: Open, Standard, Production ir t.t., kadangi gali skirtis pačio ginklo konstrukcija, šūvio atatranka ir t.t. Todėl viename divizone klaidos sąlyginai nieko nekainuoja, o tokiame kaip Production -"kainuoja" gana nemažai.

- nepatartina galvos narinimas tarp alkūnių - sumažėja apžvalga iš šonų. galva, kaip ir paminėta, laikoma tiesiai, kiek pakeltu smakru, ir galioja principas - ginklą keliam prie akių, o ne galvą lenkiam prie ginklo.

- Paminėtina ir tai, kad IPSC stovėsena praktiškai netinkama preciziniam šaudymui, nes kūnas sukonfiguruotas šūvio sugėrimui ir turi pernelyg daug amortizuojančių elementų, kas statiniam šaudymui nepriduoda tikslumo.

- Ko gero pagrindinis šio reikalo elementas - teisingas praktinis patarimas ugnies linijoje, kadangi teoriškai tai ypatingai sunkiai nugludinamas dalykas. Gludinimui ir teisingo pojūčio formavimui išlėks ne vienas tūkstantis kulkų :) Tą galiu garantuoti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×