Jump to content
Sign in to follow this  
GedZju

Greitas ginklo išsitraukimas ir šaudymas iš įvairių pozicijų

Recommended Posts

          Staigus ginklo išsitraukimas.

          Norint iššauti,  pirmiausia turite išsitraukti ginklą iš dėklo, paimti jį nuo stalo, iš seifo ir t.t. Visus šiuos veiksmus pavadinsime vienu žodžiu - "staigus išsitraukimas". Ne išsitraukimas, ne išėmimas (tai kažkas lėto), o konkrečiai, staigus išsitraukimas - tai greitas ir tikslus veiksmas. Visais šiais atvejais, pistoletas gali būti tiek užtaisytas, tiek neužtaisytas. Todėl treniruojantis staigiai išsitraukti ginklą, nesutelkite visą dėmesį į vieną veiksmą, o vienodai išbandykite visas parengtis. Varžybose gali pasitaikyti įvairių variantų.

          Visi pratimai prasideda nuo startinio signalo. Paprastai tai laikmačio signalas. Apsvarstykime įprastą poziciją. Susitarkime, kad  "stiprioji" šaulio ranka - dešinė.

          Šaulys stovi veidu į taikinį, atsipalaidavęs, rankos nuleistos. Akys nukreiptos į taikinį. Pistoletas dėkle, saugiklis įjungtas. Šovinys dėtuvėje.

          Po signalo, rankos vienu metu pakyla ir pradeda judėti link ginklo. Trimis dešines rankos pirštais čiumpame pistoleto rankeną, rodomasis pirštas tiesus, atsipalaidavęs, didįjį pirštą uždedame ant saugiklio, jei leidžia dėklas.Kairė ranka ir toliau juda link saulės rezginio.

          Pistoletas ištraukiamas iš dėklo vertikaliai į viršų, vamzdis nukreipiamas į taikinio pusę, dešinės rankos nykščiu atidarome saugiklį. Rankos susitinka ties saulės rezginiu. Kaire ranka užčiuopiame rankeną, alkūnes šiek tiek į šonus.

          Pistoletas, pagal  "T" raidės trajektoriją, pakyla į liniją "akys - taikinys" ir atkišamas į priekį tuo pačiu metu su  laisvos eigos paleidimo įtaisu. Stabdydami ginklą ir tuo pačiu metu nukreipdami taikiklį, kryptuką  į taikinį, vyksta galutinis paspaudimas pirštu ir sėkmingas šūvis!

          Staigaus ginklo išsitraukimo metu sekite, kad jūsų pečiai nepakiltu, kūnas nepalinktų į priekį, galva tiesiai. Dirba tik rankos. Kuo mažiau judėjimo, tuo greičiau bus šūvis. Atminkite, kad jūsų galva nejuda, pistoletas nukreipiamas į liniją "akys - taikinys", nereikia ieškoti akimis kryptuko. Staigus ginklo išsitraukimas turėtų būti energingas, bet švelnus, be jokių staigių judesių. Atkreipkite dėmesį  į tai, kad pistoleto rankena turi būti suimama dešine visiškai ir patikimai. Priešingu atveju reikės perimti/taisyti ginklo laikymą, o tai yra laiko švaistymas. Esant tokiai pistoleto padėčiai, kai nėra šovinio lizde, siųsti šovinį į lizdą būtina, kaip galima greičiau. Dengti kairės rankos riešu šovinio išmetimo angą - draudžiama. 

          Treniruotis (staigiam  ginklo išsitraukimui) puikiai tinka tuščia eiga priešais veidrodį. Naudokite įvairias startines pozicijas, tokias kaip:

post-70-0-07884100-1369660311_thumb.png

1. Šaulys stovi veidu į taikinį,  pistoletas dėkle, šovinys lizde, saugiklis nuleistas, rankos pakeltos galvos lygyje. 

2. Pistoletas dėkle, dėtuvės dėkle, rankos nuleistos.

3. Šaulys sėdi, ginklas stalčiuje, šovinys lizde, ginklo saugiklis nuleistas ir t.t. 5-10 minučių per dieną yra pakankamai, kad po kelių savaičių pajustumėte ginklą, kaip savo rankos pratęsimą.

          Judėjimas.

          Dauguma praktinio šaudymo pratimų numato judėjimą  iš vienos šaudymo pozicijos į kitą. Dažniausiai šauliai juda į priekį, į kairę ir į dešinę, tačiau gali ir atgal, o taip pat atlikti ir daugiau sudėtingų judesių.

          Pateiksime tik keletą pagrindinių patarimų, o kitką šauliai išmoks praktiškai, dalyvaudami varžybose:

1. Judėti reikia greitai ir agresyviai, tai gali padėti laimėti arba prarasti laiko.

2.Pageidautina, (jei įmanoma), apskaičiuoti žingsnius, siekiant nustatyti, kuria koja pradėjote judėti.

3.Prieš pradėdami judėti, nukreipkite žvilgsnį į tą vietą, į kurią  judate.

4. Su judėjimo  pradžia, reikia nuimti pirštą nuo gaiduko, ir pistoletą laikyti arčiau krūtinės, smakro lygyje, įsitikinkite, kad vamzdis visada būtų nukreiptas link taikinio, arba saugia kryptimi.

5. Silpnoji  ranka turi intensyviai judėti, nes tai padeda bėgti greičiau (jei iki  kitos pozicijos mažiau negu du žingsniai, tai ginklas laikomas abiem rankomis).

6. Sustojus, užimkite patogia šaudymui vietą (pav. 1), pageidautina įprastą, o ne paprasčiausiai sustoti, o tik tada ruošti stovėsena. 

7. Per vieną - du žingsnius iki šaudymo pozicijos paimame ginklą antra ranka.

8. Judėti būtina su žemo svorio centru, palaipsniui perkeliant svorio centrą į vertikalų.

          Norint išmokti judėjimo įgūdžių, reikia pradėti judėti vieną žingsnį į kairę ir į dešinę. Kiekviename žingsnyje jums reikia  priglausti ginklą  krūtinės ir atitraukti pirštą nuo gaiduko, o užėmus šaudymo poziciją rankos su pistoletu pakeliamos į lygį  "akys - taikinys", nukreipiame į taikinį, pirštas perkeliamas ant gaiduko. Pradėti šiuos pratimus galima pradėti tuščia eiga, o įtvirtinus įgūdžius - su šoviniais. (Šis pratimas jau buvo aprašytas ankstesniame straipsnyje).

          Treniruojantis, būtina judėti tiesiai, pereiti iš vienos šaudymo padėties į kitą, o taip pat pagal kryptį. 

          Kai judate į priekį ir į šonus, ginklą laikote prie krūtinės ir smakro saugia kryptimi, o judant atgal (dešiniarankiams) geriau yra apsigręžti per kairįjį petį, o ginklą už nugaros, taikinio kryptimi. Norint pasiekti kitą poziciją, būtina apsisukti taip, kad pistoletas liktų nukreiptas link taikinio.Visa tai gali būti priskiriama judėjimui su šautuvu ir karabinu. Galbūt galite pridėti keletą funkcijų. Judant  daugiau nei dviejų žingsnių atstumu su šautuvu arba karabinu, reikia juos laikyti viena ranka ant svorio centro, t.y.teks stipriąja ranką laikyti ginklą.

          Treniruotėse galite naudoti šaudymą iš už priedangos (su šūviais pakaitomis į taikinius iš kairės ir iš dešinės). Pasirūpinkite, kad judant su ginklu prieš priedangą, pirštas būtų ant gaiduko apsaugos lankelio.

          Per pirmas šaudymo treniruotes iš už priedangos, taikinys turi būti aiškiai matomas. Pavyzdžiui, jei mes šaudome iš dešinės, tai taikinys bus šiek tiek dešiniau nuo priedangos. Šauliui įgyjant daugiau patirties, taikinys perkeliamas kairiau.

 

           Šaudymas pro angą.

           Šaudymo anga - tai  stačiakampė (rečiau apvali arba kita) forma, kuri gali būti tvirtinama skirtingame aukštyje virš žemės paviršiaus dekoracijų arba priedangos pavidalu. Aplink angą yra spalvota juosta (dažniausiai baltos spalvos) 5 cm pločio (Pav. 5). Pataikyti į šitą juostą galima be pasekmių. Tačiau, jei kulka pataikė į priedangą arba į dekoraciją, esančia už šitos juostos, turėtų būti diskvalifikacija už atsitiktinį šūvį  t.y. jūs nemokate kontroliuoti ginklą.

           Priklausomai nuo pasirinktos angos vietos aukščio, pasirenkama ir stovėsena. Jeigu anga yra aukštai, tada naudokite įprastą stovėseną.

           Dažniausiai treniruotėse sutinkama žemai esanti anga. Šiuo atveju, jūsų stovėsena turi būti žema, be to nerekomenduojama remtis į kelį.

           Jei jūs atsiklaupiate ant vieno kelio, tokiu atveju po šaudymo pro angą,  jums reikės sugaišti daugiau laiko, judant į kitą šaudymo poziciją.

           Ruošiantis atlikti pratimus, reikia prisiminti, ant kiek žema turi būti stovėsena, kad pro angą būtų  matomi taikiniai.

Dvi labiausiai paplitusios naujokų - šaulių klaidos.

1.Šauliai rankomis remiasi į šaudymo angos kraštą, ko pasekoje  prarandame laiko, ir yra rizika ginklu užsikabinti už angos kraštų. Remtis rankomis galima snaiperinio šaudymo atveju į tolimus taikinius.  Kitais atvejais liesti šaudymo angą nerekomenduojama.

2. Šauliai yra arti šaudymo angos, o rankos su ginklu giliai angoje. Po šaudymo por angą, jie turi sugaišti šiek tiek laiko, kad ištrauktų rankas ir ginklą iš angos, ir tik tada pradėti judėti  į kitą šaudymo poziciją. Be to, egzistuoja rizika užkliudyti ginklu angos kraštą.

          Šaudant iš žemų šaudymo angų, ypač šautuvu, būtina turėti omenyje smūgio jėgą. Nepatyrę šauliai  dažnai po šūvio nukrenta, nes jų žema stovėsena, ir kojos simetriškos šaudymo angai. Šiuo atveju, stovėsena turi būti agresyvi/tvirta.

          Gana dažnai būna žemos angos, išsidėsčiusios netoli žemės paviršiaus. Šaudyti pro jas tenka gulom. Norėčiau priminti, kad šaudant pro angas gulom, už baudos linijos gali būti tik rankos iki alkūnių, ir neturi liesti žemės paviršiaus (už baudos linijos). Būdinga yra tai, kad šaudant gulom į artimus taikinius, ginklai laikomi be atramos, o  ir kai šaudyma į tolimus taikinius, tikslinga remtis į angos kraštą, arba į paviršių, esantį prieš (iš šaulio pusės), t.y. prieš baudos liniją. Smulkiau apie šaudymą gulom pakalbėsime toliau.

          Šaudymas gulom.

          Iš pradžių aptarsime šaudymą iš pistoleto gulom. Norint greitai atsigulti šaudymui, naudokitės keletu būdų. Vienas iš labiausiai paplitusių yra: šaulys palinksta į priekį, ištiesdamas prieš save silpną ranką, ir remiasi į ją, o po to staigiai gulasi, ištiesdamas atgal kojas. Rekomenduojame naudoti  kelių ir alkūnių apsaugas. Tai padės išvengti kelių ir alkūnių traumų. Kojos plačiai, kad  užtikrinti stabilumą. Galima išskirti keletą rankų pozicijų, kai šaudymą gulom.

          Pirmoji padėtis. Pistoletas be atramos, rankos remiasi į  žemės paviršių  alkūnėmis. Tokia padėtis rekomenduojama, kai šaudoma iš arti. Galva tiesiai, kojos  simetriškos, pečių plotyje.

          Antroji padėtis. Pistoletas ir rankos kaip ir pirmu atveju, bet pistoleto rankena yra ant žemės. Galva tiesiai, kojos simetriškos, pečių plotyje. Šią  poziciją  naudoja snaiperiai.

          Trečioji padėtis. Tai dešiniarankiams. Dešinė koja yra pagal taikinių linija, kairė koja yra apie per 30 laipsnių kampu nuo ugnies linijos. Dešinė ranka su pistoletų visiškai ištiesta ir guli šaudymo kryptimi. Kairė ranka sulenkta per alkūnę ir traukia dešinę ranką į savę. Pistoleto rankena remiasi į žemės paviršių. Galva  ant jūsų dešinės rankos dilbio. Ši nuostata gulom, turi Weaver stovėsenos elementų. Iš šios pozicijos snaiperiams yra patogu šaudyti į tolimus taikinius.

post-70-0-21623800-1369660595_thumb.png

          Kai šaudote gulom, reikia žinoti, kad kepurės snapelis gali sumažinti matomumą. Todėl kepurę reikėtų pasitaisyti iš anksto, arba užsidėti snapeliu atgal. Į tai turi būti atsižvelgiama rimtai, be ironijos. Jei būtina pakartotinai užtaisyti ginklą gulom, atminkite, kad ne visada patogu pasiekti šaudmenis. Į tai turi būti atsižvelgta ruošiant  įrangą pratimams atlikti.

post-70-0-92460200-1369660612_thumb.jpg

          Šaudymui  gulomis, treniruotėse, mažai skiriama dėmesio, o tai gali sukelti problemų varžybose. Jei šaudyti gulom iš šautuvo arba karabino lengva, tai iš pistoleto gana sunku.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×