Jump to content
Sign in to follow this  
GedZju

Tipiškos klaidos ir jų išvengimas

Recommended Posts

          1. Silpnos rankos atsilikimas, ginklo išsitraukimo pradžioje. Tai klastinga klaida, kurios pats šaulys dažnai nepastebi. Tačiau ši klaida gali tapti blogu įpročių. Ji ir ateityje ilgins ginklo išsitraukimo laiką, blogindama rezultatus. Silpnos rankos atsilikimą galima lengvai pastebėti, treniruojantis prieš veidrodį. Norėdami ištaisyti  šią klaida, turite atlikti paprastą pratimą. Kai tik pastebėsite, kad jūsų silpnoji ranka nepakyla tuo pačiu metu kaip ir stiprioji pagal startinį signalą, nutraukite treniruotę. Įdėkite ginklą į dėklą. Padarykite 10 kartų suderintą judesį abiem rankomis nuo starto pozicijos iki ginklo ištraukimo antrojo etapo.

          Pavyzdžiui: starto poziciją - veidu į taikinį, rankos - išilgai liemens, atsipalaidavusios. Pistoletas - dėkle. Vienu metu pakelkite abi rankas. Silpnoji ranka sustoja saulės rezginio plote, 1-2 cm atstumu nuo korpuso. Stiprioji ranka yra ant pistoleto rankenos. Abi rankos turėtų galutinę padėtį pasiekti tuo pačiu metu. Taip ir tęskite. Atlikę tokį judesį 10 kartų, tęskite treniruotę. Kai tik pastebėsite, kad klaida pasikartojo, nutraukite treniruotę, dar kartą atlikite "bloga " pratimą ir užsiėmimą tęskite toliau.

          Varžybose iš 15 pratimų, pistoletą jums teks išsitraukti 15 kartų. Jei jūs neatsikratysite šios klaidos, tada  prarasite  kiekviename pratimo atlikime po  0,1-0,3 sekundės. Apskritai, rungtynių rezultatą pabloginsite  3-4 sekundes. Tai reiškia, kad turnyrinėje lentelėje jus atsidursite keliomis vietom žemiau.

          2. Pistoleto judėjimas viršutiniu lanku (žr. ankstesnį straipsnį).

          3. Pistoleto judėjimas apatiniu lanku (žr. ankstesnį straipsnį).

          4. Vėluoja silpnosios rankos prisijungimas prie pistoleto rankenos. Stiprioji ranka su pistoletu jau pakelta iki smakro lygio, o silpnoji ranka tik šiame lygyje pasiveja stipriąją ir sugriebia rankeną. Ši klaida yra 1-osios klaidos pasekmė. Ypač stipriai staigų ginklo išsitraukimą veikia šovinio įstūmimą iš lizdą vamzdyje. Atsikratykite klaidos. Staiga išsitraukdami ginklą, šoniniu matymu sekite abi rankas. Perimkite ginklo rankeną silpnąją ranka kiek galima anksčiau, dar saulės rezginio zonoje. Norėdami tai padaryti, reikia sumažinti ginklo išsitraukimo greitį, ir pratimą atlikti sklandžiai ir tolygiai. Įstumiant šovinį į lizdą, silpnoji ranka spyną turi  pasiekti saulės rezginio lygmenyje. Judesys pistoletu neturi sustoti net tuo momentu, kai šovinys įstumiamas į lizdą.

          5. Organizmo reakcija į netikėtą šūvį. Šūvio metu šaulys įtempia raumenys ir paniškai spaudžia pistoletą, lenkdamas vamzdį žemyn.

          Pirmą šūvį šaunant (staiga išsitraukiant pistoletą), išryškėja visos klaidos, išvardytas ankstesniame straipsnyje. Būkite atidūs. Greito ginklo išsitraukinimo klaidos įsitvirtina labai greitai ir tampa blogu įpročiu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×