Jump to content
Sign in to follow this  
GedZju

Itin greitas pirmasis šūvis

Recommended Posts

           Kodėl pistoleto judėjimo trajektorija turėtų atrodyti kaip "F"raidė, o ne kaip tiesus atstumas tarp dėklo ir galutiniu tašku? Nes esant tokiai ginklo išsitraukimo trajektorijai, 3 - čio etapo pabaigoje vamzdis nukreiptas į taikinį, o taikikliai matomi periferiniu regėjimu. Jei taikinys yra  trumpame arba vidutiniame nuotolyje, tai galite šaudyti, nelaukdami, kol išryškės taikimosi  įtaisų vaizdas, naudodamiesi pirmu arba antru taikimosi variantu (žr. ankstesnį straipsnį). Šaudyti reikia  tik tuo atveju, jei esate tikri, kad pataikysite į taikinį. Šaulys turi iššauti kiekvieną šūvį sąmoningai ir išvengti klaidų.

          Tuo atveju, jei taikinys yra toli, šaulys turi laiko suderinti taikiklius, judant pistoletui galutiniame trajektorijos etape. Tada judėjimo pabaigoje sportininkas bus pasirengęs iššauti, prisitaikęs.

          Jei jums reikia iššauti du šūvius į taikinį iš trumpo arba vidutinio nuotolio, tai pirmasis šūvis iššaunamas 4- tajame ginklo išsitraukimo etape, o antrasis - galutiniame trajektorijos taške. Šiuo atveju, sudvigubintas šūvis bus 20-30% geresnis, nei kai šaudoma įprastu būdu.Čia ir glūdi itin greito pirmo šūvio paslaptis, praktinio šaudymo metu.

          Gerbiami šauliai! Dar kartą noriu pakartoti:  sąvoka trumpa ir vidutinė distancija, įvairių lygių sportininkams skirtinga. Nuo pat pirmos treniruotės nesistenkite  šaudyti, nenukreipdami ginklo iki galutinio trajektorijos taško. Nuolat glūdinkite greito ginklo išsitraukimo techniką tuščia eiga. Dirbkite ties pirmuoju šūviu su kulkomis tol, kol galėsite pataikyti  į zoną A iš 10 metrų atstumo, per 1,5 sekundės. Tik tada galite išbandyti itin greito pirmo šūvio techniką.

          Per ginklo išsitraukimo ir pirmojo šūvio treniruotes, labai svarbu stabilumas, nes ginklo išsitraukimas - tai pirma, ką jus varžybose darysite, atlikdami pratimus, būdami medžioklėje, prieš pasirodant žvėriui.

          Varžybose visas krūvis teks pirmam šūviui. Jei nesėkmingas pirmasis šūvis, galite prarasti daug laiko ir sutrikdyti viso proceso nuotaiką. Jei per treniruotes, po kelių bandymų, jus iššovėte gerą (tikslų, greitą) pirmą šūvį, jums nereikėtų iš karto pereiti prie kitu pratimu su "giliu pasitenkinimu". Būtina, kad geras rezultatas būtu pakartotas 10 kartų iš eilės. Daugiau laiko skirkite ginklo išsitraukimo technikos įgūdžių tobulinimui. Siekite visiško pasitikėjimo pirmuoju šūviu, kad startinėje pozicijoje neabejotumėte sėkme.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×