Jump to content
Sign in to follow this  
GedZju

Startinė pozicija nugara į taikinius

Recommended Posts

          Šaulys stovi nugara į taikinius, rankos pakeltos. Taip prasideda žinomas standartinis pratimas "ElPresident". Varžybose dažnai naudojamos startinės pozicijos, kai šaulys stovi nugara į taikinius. Yra speciali  greito apsisukimo technika. Patyrusiam šauliui praktiniame šaudyme nesvarbu, kaip jis stovi, veidu ar nugara į taikinius. Laiko skirtumo, tarp greito ginklo išsitraukimo ir pirmo šūvio, beveik nėra. Esmė treniruotėse. Toliau demonstruojamas vienas iš labiausiai naudojamu apsisukimo būdų.

post-70-0-34544700-1370763326_thumb.png

          Startas: šaulys stovi nugara į taikinius, užtaisytas pistoletas dėkle, rankos - nuleistos arba pakeltos į viršų, kojų pėdos suglaustos. Šaulio užduotis - greitai apsisukti, išsitraukti ginklą ir pataikyti į taikinį. Rekomenduojama apsisukti klubais, ant kurių yra dėklas su pistoletu. Susitarkime, kad pistoletas yra dešinėje pusėje.

          Svorio centras turi būti perkeltas ant dešinės kojos. Perkelti svorio centrą reikia prieš komandą "Pasiruošt?" Po garsinio signalo šaulys apsisuka aplink dešinę koja. Judėjimą pradeda viršutinė kūno dalis. Galva pasisuka energingai, kad kuo greičiau pamatytų reikiamą taikinį. Apsisukimo pradžioje kairės kojos pėda atsispiria nuo žemės, padeda kūno judėjimui, ir nukreipiama į kitą pusę. Kartu su korpuso judėjimu, rankos juda link ginklo, pereidamos prie antrojo ginklo išsitraukimą etapo. 

          Stiprioji ranka staiga griebia ginklą ir nukreipia jį ne į taikinio pusę, o tiesiai. Galutinis posūkis vyksta priekine dešinės kojos dalimi. Šaulys tarsi apsisuka aplink dešinę koją. Būkite atidūs. Ginklą galima išsitraukti, kai pasisuksite į taikinius. Pistoleto vamzdis visada turi būti nukreiptas į taikinių pusę. Jei jūs išsitrauksite ginklą prieš apsisukdami, tai pažeisite saugumo kampą, būsite diskvalifikuoti ir pašalinti iš varžybų. Nukreipdamas pistoletą į taikinį, šaulys iššauna.

          Startinėje pozicijoje, nugara į taikinius, turime nepamiršti, kad pistoleto užtaisymas arba ištaisymas turėtu vykti tik atsigręžus veidu į taikinius. Kartais pradedantys šauliai užsimiršta, ir gali išsitraukti arba įsidėti į dėklą ginklą, būdami veidu į žiūrovus. Esant tokiems šiurkštiems saugumo pažeidimams, šaulys bus diskvalifikuotas ir pašalintas iš varžybų.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×