Jump to content
Sign in to follow this  
GedZju

Nusitaikymas, gaiduko nuspaudimas

Recommended Posts

           Apžvelkime kitą skyrių, skirtą šūviui, gaiduko nuspaudimui ir nusitaikymo variantams. 
Šia tema išleista daug puikių knygų apie sportinį ir kovinį šaudymą, kad būtume išsamiau informuoti apie tai, kaip teisingai taikytis ir iššauti. Teisingas šūvis - šaudymo pagrindas. Lygus kryptukas ir sklandus gaiduko nuleidimas dar neatšauktas. Mes išsamiai nenagrinėsime šios temos. Bet atkreipiame dėmesį į keletą pagrindinių dalykų.

           Praktiniame šaudyme yra nusitaikymo ir šaudymo akimirkų, į kurias reikia atkreipti dėmesį per treniruotes, savo įgūdžiams patobulinti. Taip yra dėl to, kad varžybų metu naudojama daug įvairių taikinių, kuriuose nėra pažymėtas centras. Pratybose taikiniai naudojami skirtingu atstumu nuo šaulio. O šaulio rezultatas priklauso nuo laiko, per kuri jis pataiko į taikinį.

          Nepaisant to, kad varžybose patyrę sportininkai šaudo labai greitai, šaudymo tikslumo klausimas yra itin svarbus. Šaudyti atsargiai - nereiškia šaudyti lėtai. Jeigu apžvelgsime greičio ir tikslumo pusiausvyrą, tai tikslumui tenka maždaug 80% dėmesio, greičiui lieka 20%. Greitis priklauso nuo tikslumo. Šaulys praktinio šaudymo metu turi šaudyti greitai, ir tuo pačiu metu pataikyti į taikinius. Jei šaulys nepataikytu į taikinius, - gautu baudą, du kartus didesnę už balų ​​skaičių, gautą pataikius  į aukščiausią taškų zoną (A zoną), - gaus 10 taškų. O jeigu šaulys nepataikys į įskaitinį taikinį, pataikys dar ir į baudos taikinį, tai jis gaus net 20 baudos taškų. Kai šaulys pastebės, kad nepataikė, gali iššauti dar kartą ir tuo atveju jeigu vėl nepataikė, baudos taškai nebus skaičiuojami (pagal skaičiavimo sistemą "Comstock"). Tačiau antrasis šūvis - tik laiko švaistymas, todėl - rezultatas pablogėja. Šauliui geriau sugaišti šiek tiek daugiau laiko prisitaikymui  ir pataikyti, negu paskubėti ir nepataikyti.

          Turime visada prisiminti, kad netaiklus šūvis - laiko, šaudmenų nuostoliai, bloga nuotaika, o blogiausia - tai žalingo įpročio įgijimas.

 

 GAIDUKO NUSPAUDIMAS - ŠŪVIS

 

          Be atidumo nebus ir tikslaus šūvio, o tai reiškia, kad nebus ir gero rezultato. Kad šūvis būtų tikslus, reikia nuosekliai atlikti šias operacijas:

1. Nutaikyti taikymo prietaisus į taikinį.

2. Pasirinkite gaiduko laisvą eigą, suderindami kryptuko ir taikinio centrą.

3. Stengdamiesi išlaikyti kryptuką centre, sklandžiai nuspauskite gaiduką.

Nesvarbu, kiek laiko skirta šūviui - 5 sekundes ar 0.5 sekundes, šios procedūros turi būti laikomasi. Tik tada jūs galite būti tikri, kad pataikysite į taikinį.

          Kai patyręs šaulys pataiko į taikinį, laiko intervalas tarp šūvių  būna 0,12-0,19s. Net šaudydamas tokiu greičiu, šaulys privalo gaiduką nuleisti sklandžiai. Taigi, jis tai daro kur kas greičiau ir galutinis rezultatas - taiklus šūvis.

          Atminkite: šaulio greitis - tai ne gebėjimas greitai nuspausti gaiduką. Šis įgūdis padeda šauliui maksimaliai kliudyti taikinius per trumpiausią laiką. Net pats greičiausias šūvis bus niekinis, jei kulka praskries pro šalį. Prieš nuspausdami gaiduką, piršto pastangos turi būti nukreiptos išilgai vertikalios plokštumos, kertančios pistoleto vamzdžio žiočių ašį. Klaidingos rodomojo piršto krypties pastangos, treniruojantis gaiduko nuleidimui, galimi kampiniai vamzdžio nukrypimai ir netikslus šūvis.

          Norėdami kontroliuoti piršto padėtį ant gaiduko, reikia paimti šompalą arba pieštuką, padėti jį ant viršutinės pusiau sulenktos rankos dalies, atrėmus vienu galu į paskutinį rodomojo piršto falangą  - toje vietoje, kur liečiate gaiduką. Šompolas, žiūrint iš viršaus, turi sutapti su įsivaizduojamo ginklo vamzdžio ašimi. Sulenkite smilių, imituodami gaiduko nuspaudimą. Šompalas turėtų judėti išilgai savo ašies, nekeisdamas krypties. Stumkite šompalą, sulenkdami pirštą keletą kartų ir įsidėmėkite jėgos kryptį. Toliau treniruokitės tuščia eiga arba su šaudmenimis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×