Eiti į turinį
Edvardas

AK-47

Recommended Posts

Legendinis AK-47                                              ak47_with_out_stock_by_vladimirseyer-d69e9j8.jpg

 
Šį automatą sukūrė jaunas konstruktorius Michailas Kalašnikovas, Antrajame Pasauliniame kare tarnavęs tankistu. AK-47 tapo žinomu ginklu ir karinių operacijų simboliu visame pasaulyje.

 

ak47_3a.jpg

 

Konstruktorius Michailas Kalašnikovas su AK47.

 

1109.jpg

 
1. Praha, 1968

Prahos pavasaris - politinės ir kultūrinės liberalizacijos periodas Čekoslovakijoje nuo 1968 metu sausio 5-tos iki rugpjūčio 20-tos, pasibaigęs Varšuvos pakto karinių pajėgų įvedimu į šalį. Sovietų kareiviai buvo ginkluoti AK-47.

 280.jpg

2. 1979 metai. Zagroso kalnai, šiaurės Irakas. 

 Kalašnikovo automato eskizas laimėjo sovietų sąjungos projektavimo konkursą, kuris  vyko 1947 metais ( todėl pavadinime yra skaičius 47), o jau po dvejų metų prasidėjo masinė šio automato gamyba. Šaltojo karo metu, prasidėjo Sovietų Sąjungos ginklų technologijų ir naujų produktų plitimas beveik į 20 pasaulio regionų, įskaitant ir Iraką. Nuotraukoje: kurdų mergina Irako šiaurėje su automatu gina savo šeimą nuo Irako karių išpuolių.

 

350.jpg

 
3. 1973 metai. Vunded- Ni, Pietų Dakota, JAV.

Aukšta kokybe pasižymintis automatas funkcionuoja net ištrauktas iš purvo. Daugiau nei 10-tyje šalių pradėjo daryti automato kopijas, ko pasekoje šie ginklai pasirodė pasaulyje. Nuotraukoje:  Amerikos indėnų genties atstovas mojuoja AK-47 mūšio Vunded- Ni metu - paskutinio svarbaus ginkluoto konflikto tarp Dakotos Sioux indėnu ir JAV armijos, ir viename iš paskutinių indėnų karo mūšių. 

 

437.jpg

4. 1980 metai. Abadan, Iranas.

Laikui bėgant, Bulgarija - kažkada viena iš pagrindinių šių ginklu tiekėjų Sovietų Sąjungai - tapo nesąžiningos prekybos ginklais centru. Irano - Irako karo metu, kurio metu žuvo apie pusę milijono žmonių, Bulgarija tiekė AK-47 abiems  pusėms. Po Sovietų Sąjungos žlugimo, Bulgarija toliau tiekė automatus Kongo sukilėliams, Tamil Imamo Išlaisvinimo Tigrams Šri Lankoje ir hutų kareiviams, kurie įvykdė Ruandos genocidą. 

 

532.jpg

 
5. 1981metai. Vakarų Kambodža.

Mergina iš Raudonųjų Khmerų būrio su Kalašnikovo automatu džiunglėse. 

 

631.jpg

6. 1989metai. Bukareštas, Rumunija.

Šis antikomunistinio judėjimo narys su AK-47 persekioja slaptos policijos agentus, Rumunijos komunistų diktatoriaus Nicolae Ceausescu nuvertimo metu.

 

731.jpg

 
7. 1984 metai. Solentiname, Nikaragva. Ginkluota automatu moteris ir vaikas pratybų metu, kurios buvo vykdomos vietos socialistinių gynybos pajėgų, ir buvo nukreiptos kovoti su kontrrevoliucionieriais, bandančiais nuversti kairiųjų vyriausybę su JAV parama.

 

831.jpg

 
8. 1992 metai. Kabulas.

Daugelį metu JAV buvo pagrindiniai AK-47 pirkėjai, arba, bent jau panašių. 80-taisiais metais JAV tiekė naudotus Kinijos ir Egipto Kalašnikovus antisovietiniams kovotojams Afganistane. Nuotraukoje: musulmonas šiitas saugo kontrolinį punktą Kabule.

 

931-700x462.jpg

 
9. 2002 metai. Iževsk. Rusija,

Tuo pat metu kai AK-47 gamintojai didžiuojasi tuo, kad Amerika taip pamėgo šį ginklą, kad net pradėjo piratauti. Rusai labai nepatenkinti nelegalia masinę šių ginklų gamyba, kuri turi neigiamą poveikį jų pajamoms. Piratinės kopijos, platinamos JAV, keturis kartus pigesnės nei originalai, yra apčiuopiama grėsmė Rusijos ginklų gamintojų produktams. Taigi, darbuotojų skaičius Iževsko  (nuotraukoje) gamykloje nuo 1991 iki šių dienų sumažėjo nuo 12 000 iki 7 000. Pasak analitikų vertinimus pasaulinės prekybos pajamos iš AK-47 sudaro nuo 70 iki 105 milijonų dolerių.

 

1028.jpg

 
10. 2009 metai. Hamer kaimas. Etiopija. Etiopas demonstruoja AK-47.

 

1129.jpg

 
11. 2004 metai. Basra. Irakas.

Nuo 2003 iki 2006 metu JAV buvo išmesta į juodąją rinką Irako saugumo pajėgoms daugiau nei 165 000 Kalašnikovo automatų. Kainų pokyčių pobūdis labai aiškiai atsispindi esamą padėtį juodojoje ginklų rinkoje Irake. Ginklų kainos smarkiai sumažėjo dėl to, kad po invazijos į šalį, kai Saddamo Husseino kariai sudėjo savo ginklus, o ginklų saugyklos buvo išplėštos. Kainos pašoko dar kartą 2003 metų vasarą, po to, kai rinkoje atsirado daug ginklų pirkėjų: neseniai išleisti į laisvę nusikaltėliai nuo sunitų sukilėlių iki šiitų kariškių. Nuotraukoje: apsaugininkas, saugantis centrinę sunitų mečetę, kurioje vyksta penktadienio malda, ginkluotas  Muqtada al- Sadr Mahdi armijos narys.

 

1225.jpg

 

 
12. 2008 metai. Bar Kambar Khel. Pakistanas. Iššokantys iš sunkvežimio Pakistano talibai netoli nuo sienos su Afganistanu. Kažkada "Talibano" organizacijos lyderis mula Mohammad Omaras iššaukė JAV prezidentą Bush ir britų ministrą pirmininką Tony Blair į dvikovą, naudojant AK-47. Šiuo metu JAV vėl tiekia suklastotus automatus Afganistano kariškiams, šį kartą - prieš Al-Qaida ir Talibano kovotojus.

 

1323.jpg

 
13. 2009metai. Dxušamareb. Somalis.

Sufijų musulmonas religinių studijų metu. Sufijai Somalyje, paprastai taikūs ir tolerantiški, tik neseniai ėmėsi ginklo, siekdami apsisaugoti nuo al-Shabab islamistų grupuočių, bandančių užgrobti valdžią pietinėje šalies dalyje. Šiuo metu jie gina šalies centrą, pasinaudodami vis didesnę parama, ir užkirsdami kelią bet kokiems bandymams įsiveržti į jų teritoriją.

 

Parengė 

Edvrdas Pavilonis

Be autoriaus leidimo kopijuoti draudžiama!

Kopijuojant, nuoroda į tinklapį www.gunstalk.lt būtina

 

 

  • Like 1

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Kalašnikovo automatas AK-47, 7,62 mm

 
Bendroji informacija ir charakteristikos

 

Po to, kai 1943 m. buvo sukurtas tarpinis šovinys 7,62 × 39, prasidėjo savaime užsitaisančio ir automatinio ginklo kūrimas. Sovietų sąjungoje ginklų konstruktorių kurso nugalėtojais tapo savaime užsitaisantis karabinas SKS (Simonovo) ir M.T. Kalašnikovo automatas, kuris buvo įtrauktas į Sovietų kariuomenės ginkluotę su indeksu AK-47.

Iš oficialios versijos, apie AK-47 kūrimo eigą yra žinoma, kad M.T. Kalašnikovas 1945 priskirtas prie ginklo sukūrimo programos pagal tarpinį, 1943 metų pavyzdžio 7,62 × 39 kalibro šovinį. Tuo remiantis, sovietų sąjungoje 1946 metams buvo parengtas ginklo sukūrimo dalyvių konkurso projektas.

AK-46 brėžinius Kalašnikovas pristatė 1946 metų pradžioje pagal slapyvardį "Mychtym" (Mychail Tymofejevič) - visi projektai komisijai buvo pateikiami anonimiškai. Projekto paskaičiavimus padėjo atlikti papulkininkis B.L.Kapel. Komisija M.T. Kalašnikovo projektui paskyrė antrąją vietą, o pirmą vietą skyrė - pulkininko N.V. Rukavišnikovo projektui, trečią vietą - kapitono K.A. Baryševo projektui. Šiems projektams, kartu su Korobovo, Bulkino, Dementjevo projektais, komisija rekomendavo pagaminti prototipus ir atlikti ginklų bandymus šaudykloje.

Pagaminti „Kalašnikovo‘ bandomuosius ginklų pavyzdžius ir jų išbandymą buvo pavesta eksperimentiniame Kavrovo gamyklos Nr. 2 skyriuje. Sovietų sąjungos gynybos ministerijos sprendimu M.T. Kalašnikovas buvo nusiųstas į minėtą gamyklą. Kavrovo eksperimentinėje gamykloje į pagalbą Kalašnikovui buvo priskirtas A.A. Zaytsevas, o vėliau - V.I. Solovjovas, kurie sudarė nedidelę konstruktorių komandą.

Bandomieji, Rukavišnikovo Korobovo, Bulkino, Dementjevo ir Kalašnikovo automatinio ginklo pavyzdžiai (du iš trijų pagamintų) buvo pristatyti į šaudyklą bandymams, 1946 metų gegužės ir birželio mėnesiais.  

Tuo metu testuoti ginklai neišaiškino konkurso nugalėtojo, o Kalašnikovo AK-46 užėmė tik 3 vietą. Nei vienas ginklas neatitiko konkurso reikalaujamų charakteristikų, todėl konkursantus buvo nutarta nusiūti atgal tobulinti savo ginklo konstrukcijas.

1946 metų gruodžio mėnesį Kalašnikovo AK-46 atvyko į testavimą, kur jo pagrindiniai varžovai buvo Tulos gamybos automatai pagal pavadinimą Bulkino AB-46 ir Dementjevo AD automatas. Po to sekė antrasis, bandymų šaudykloje turas, po kurio, komisija, AK-46 pripažino netinkamu tolesniam tobulinimui.

Ir nuo tada, akivaizdu, prasideda mitologija. Kalašnikovo AK-46 pavyzdys buvo galutinai pašalintas iš konkurso, tačiau Mychailas Tymofejevičius stebuklingai įtikino komisiją leisti jam toliau tobulinti savo projektą. Dauguma komisijos karininkų anksčiau tarnavo su M.T. Kalašnikovu tame pačiame poligone nuo 1943 metų.

Sekantis automatinių ginklų prototipų testavimas buvo numatytas 1947 metų rugpjūčio mėnesį.

1947 Kalašnikovas pristatė visiškai naują modelį, kuris neatitiko anksčiau deklaruoto projekto, nors konkurso sąlygose tai buvo draudžiama. Šis automatinio ginklo pavyzdys, kuris bus vadinamas AK-47 laimėjo konkursą, aiškia persvara aplenkdamas visus kitus pretendentus.

Pasirodo, kad AK-47 (automatinis karabinas) atsirado iš niekur. Buvo visiškai nežinoma, kas dalyvavo atliekant skaičiavimus, kas pagamino eksperimentinius ginklo pavyzdžius? Oficiali versija apie tai nutyli.

Taip pat, keistos aplinkybės apsunkina ne mažiau keistus M.T. Kalašnikovo pakylimus ir nuosmukius ginklų kūrimo konkurencijoje. Bent jau aišku tiek, kad M.T. Kalašnikovas neprojektavo AK-47, nes jis buvo užimtas savo projektu, kuris akivaizdžiai pralaimėjo kitiems konkurentams. Oficialūs biografai nutyli apie pikantiškas detales, slepiant tai, ką būtina atkurti iš netiesioginių įrodymų.

Legendinis rusų ginklų kūrėjas sukūrė AK-47, dirbdamas Iževske, toje pačioje gamykloje su garsiuoju vokiečių ginklų konstruktoriumi. Nors AK-46 kūrė būdamas Kavrovo ginklų gamykloje. Neseniai garsusis Michailas T. Kalašnikovas pripažino, kad iškart po to karo, Iževske dirbo kartu su Hugo Šmaiseriu (H. Schmeißer), geriausiu Trečio Reicho ginklininku, kuris prisidėjo prie populiariausio ginklo - AK-47 kūrimo pasaulyje. Vokiečių konstruktoriaus patarimai padėjo M.T. Kalašnikovui išspręsti šaltojo dalių štampavimo problemą. 

 

post-3-0-97853100-1385634347_thumb.jpg

 

Hugo Šmaiseris atvyko į Iževską iš karto po karo: - pasakoja istorikas Aleksiejus Korobeynikovas. Vokietijos miestas Zul, kuriame H. Šmaiseris gyveno, pateko į Sovietų okupacijos zoną, todėl H. Šmaiseriui ir kitiems vokiečių inžinieriams ir ginklų konstruktoriams buvo "pasiūlyta" persikelti keletui metų į Uralą. Specialus traukinys su Vokietijos specialistais ir išlikusia įranga atvyko į Rusijos ginklų gamybos sostinę Iževską 1946 metų, spalio 24. Tiksliai įvertinti H. Šmaiserio indelį, prisidedant prie AK-47 sukūrimo sunku, nes oficialūs dokumentai iki šiol įslaptinti ir istorikai vis dar negali prie jų prieiti. O pats Hugo nepaliko jokių atsiminimų/memuarų, atskleidžiančių informaciją apie jo darbą SSRS. Hugo Šmaiseris kalbėjo apie tą laikotarpį šykščiai: daviau rusams keletą patarimų.

Stebėtinai sėkminga AK-47 konstrukcija užtikrino šio ginklo milžinišką populiarumą visame pasaulyje. Kalašnikovo automatas laikomas vienu iš geriausių automatiniu ginklu. AK-47 naudojamas daugiau nei 55 šalių kariuomenėse. "Kalašnikovai" gaminami daugelyje pasaulio šalių. AK-47 konstrukcija ir mechanizmų veikimo principai, sudaro anksčiau gamintų automatinių ginklų konstrukciniai sprendimai, kurias Iževsko ginklų gamyklos konstruktoriai pritaikė šiam ginklui. 1959 metais automatas buvo patobulintas, siekiant sumažinti svorį ir padidinti tikslumą. Jis buvo pavadintas AKM (automatas Kalašnikovo modernizuotas). 1950-tų  pradžioje prasidėjo ginklų sistemų unifikavimas. Buvo renkamasi, kuris iš esamų ginklų, AK, SKS ir RPD (rankinis Degtiariovo kulkosvaidis) taps pagrindu. Nugalėjo Kalašnikovo automato schema, AK-47 pagrindu buvo sukurti:

 

 

post-3-0-33423900-1385634372_thumb.gif

 

AKM - modernizuotas Kalašnikovo automatas;

 

post-3-0-04937100-1385634392_thumb.gif

 

AKS - modernizuotas Kalašnikovo automatas su sulankstoma buožę;

 

post-3-0-60431800-1385634407_thumb.jpg

 

AKMSU - modernizuotas Kalašnikovo automatas su sulankstoma buože, sutrumpintu vamzdžiu; AKMN ir AKMSN - automatai, ant kurių galima įtaisyti naktinio matymo prietaisus/taikiklius: su apšvietimu NSP-2; be apšvietimo NSP-3, NSPU, NSPUM, NSPU-3; RPK - rankinis Kalašnikovo kulkosvaidis; RPKS - rankinis Kalašnikovo kulkosvaidis su sulankstoma buožę; AKMB - begarsiam šaudymui; RPKN ir RPKSN - rankiniai kulkosvaidžiai, leidžiantis įdiegti naktinius taikiklius; PKT - Kalašnikovo tankinis kulkosvaidis.

70-ųjų metų pradžioje, po to kai Jungtinių Valstijų ginkluotėje atsirado 5,56 mm M16, Rusijoje buvo sukurtas šovinys 5,45 × 39.

Kalašnikovo AKM pagrindu naujam šoviniui buvo sukurtas automatas, kuris buvo įdiegtas ginkluotėje indeksu  AK-74 (Kalašnikovo automatas 1974 m. mod.). Kalašnikovo automato pagrindu buvo sukurta:

 

post-3-0-95458800-1385634423_thumb.png

AKS-74 - Kalašnikovo automatas su lankstoma buože;

AK-74N ir AKS-74N - automatai, įgalinantys įdiegti naktinius taikiklius;

AKS-74U - Kalašnikovo automatas su lankstoma, sutrumpintu vamzdžiu.

Pagrindinės AK-74 charakteristikos

1990-tųjų metų pradžioje pasirodė nauja AK-74M modifikacija, kurioje buvo įdiegta "Universal" automato įdėja, įgalinantį pakeisti automatus: AK-74, AK-74N, AKS-74 ir AKS-74N. 
AK-74M pagrindu užsienio rinkai buvo sukonstruoti AK-101-5, 6, ir AK-102,skirti NATO šoviniui 5,56 × 45. Ne eksportui buvo gaminami - savaime užsitaisantys karabinai AK-103 ir AK-104, skirti šoviniui 7,62 × 39. Be to, vidaus kariuomenei vietoj  AKS-74U buvo sukurtas kompaktiškas 5,45mm AK-105, kuris turi visus galimus privalumus, palyginus su eksporto versijomis.

Kalašnikovo automato pagrindu taip pat sukurta keletą medžioklinio ginklo pavyzdžių:
- karabinas "Saiga" skirtas šoviniui 7,62-9,2 (ekspansyvus šovinys) ir 7,62-8 (apvilkta kulka);
-lygiavamzdžiai savaime užsitaisantys šautuvai "Saiga-310", "Saiga-410c", "Saiga-410K", "Saiga-20",

post-3-0-40785300-1385634449_thumb.png

 

"Saiga-20S", "20K", "Saiga-12K", "Saiga-308" ir t.t; -savaime užsitaisantys karabinai "Vepr" ir "Vepr-308"; - sportinis, skirtas treniruotėms suspausto oro balionais Kalašnikovo automatas.
Pagrindinių automato "Kalašnikov" mazgų pagrindu buvo sukurta daug rūšių ginklų, pradedant nuo Dragunovo SVD snaiperio šautuvo.

 

 

Iš daugelio Kalašnikovo automatų šeimos, mes smulkiau aptarsime AK- 47.

 

post-3-0-19407200-1385634475_thumb.jpg

 

Automatas veikia spyną atmetant parako dujų energijos.

Vamzdžio kanalo uždarymas atliekamas kovinės spyruoklės pagalba, spyną pasukant aplink savo ašį į dešinę.

Šūvio mechanizmas leidžia šaudyti tiek pavieniais šoviniais, tiek papliūpomis (serijomis).

Vėliavėlės tipo saugiklis - perjungėjas.

Atviro tipo taikiklius sudaro sektoriaus taikikliai, bei kryptukas, reguliuojamas pagal aukštį.

Dėtuvė 30 šovinių, sektorinio tipo, išdėstytų šachmatine tvarka, dvejomis eilėmis.

 

Detalių ir mechanizmų konstrukcija

 

Vamzdis

 

post-3-0-40755700-1385634504_thumb.png

Vamzdžio kanalas su keturiomis graižtvos įvijomis, besisukančiomis iš kairės į dešinę, šovinio lizdas su kulkos įėjimu ir šoninės angos parako dujų pertekliaus nukreipimui. Iš išorės vamzdyje yra išpjova tūtelių ežektoriui. Sriegį, vamzdžio sujungimui su vamzdžio dėžute. Vamzdžio žiotyse sriegį, kad būtų galima užsukti skylėtą movą, šaudymui mokomaisiais šaudmenimis. Dujų kamera, nukreipiančia dujas iš vamzdžio į stūmoklį. Jungiamąją dujų vamzdelio movą su užraktu vamzdžio apsodui apkabinti. Taikiklio kaladėlę su ertme spynos rėmui ir dujų vamzdelio užraktu.

 

Vamzdžio dėžutė

 

Vamzdžio dėžutė turi išpjovas spynos atramoms. Tūtelių reflektoriaus išsikišimą. Kreipiantys išsikišimai spynos rėmui ir spynai. Išilginiai grioveliai gražinimo mechanizmo nukreipiančiam vamzdeliui. Skersinis griovelis vamzdžio dėžutės dangteliui. Langas dėtuvei, tarpas nuleistukui. Dvi fiksatoriaus išėmos ir išpjova perjungėjui (automatiniam/pavieniam šaudymui) ir saugiklio įjungimui. Kiaurymės nuleistuko mechanizmo ašelėi ir šaudymo rėžimo perjungėjui.

 

post-3-0-78091000-1385634545_thumb.png

 
Vamzdžio dėžutės dangtelis

 

post-3-0-23772400-1385634570_thumb.png

Vamzdžio dėžutės dangtelis turi laiptų tipo išpjovas iššautų tūtelių išmetimui, angą gražinimo mechanizmo kreipiančiojo vamzdelio išsikišimui/fiksavimui.

 

Šovinių padavimo mechanizmo dalys:

 

post-3-0-21260400-1385634596_thumb.png

a) spynos rėmas su dujų stūmokliu;
B) spyna;
c) dėtuvė.
Spynos rėmas su dujų stūmokliu, grąžinimo mechanizmo kanalas. Spynos kanalas, saugiklio išsikišimas, neleidžiantis dužikliui smogti į kapsulės mušiklį, išsikišimas, automatiškai veikiantis  spynos užrakinimą, pakartotino užtaisymo rankeną. Figurinė išpjova pagrindiniam spynos išsikišimui. Išpjova reflektoriui. 

 
Spynos dalys:

a) spynos rėmas;
B) mušiklis;

c) ežektorius su ašimi ir spyruoklę.
 

post-3-0-78173000-1385634625_thumb.pngpost-3-0-07471100-1385634626_thumb.png

 

Spynos rėmas turi cilindrinę išpjovą tūtelės dugnui apgaubti (taurelę). Cilindro formos išpjova išmetėjui. Dvi kovines atbrailas, vamzdžio kanalui užrakinti. Vedančiąją atbrailą, veikiančią spynos pasisukimą. Išilginį griovelį reflektoriui. Mušiklio kanalą. Angą ašiai ir išmetėjo kaištį. Mušiklis - smūgiui į kapsulę. Kreipiančioji briauna išėmą kaiščiui.

Išmetėjas - tai cilindro formos detalė, kurioje išfrezuotas tūtelės sugrėbimo kabliukas. Lizdas spyruoklei, lizdas ašiai. Išmetėjo spyruoklė - tai susukta cilindro formos spyruoklė.

 
Dėtuvė turi šias detalės:

 
a) dėtuvės korpusą; 

B) dangtelį;

c) vietą fiksavimui;

d) spyruoklę;

e) šovinių tiektuvą.

Dėtuvės korpuso viršuje užlenkimai šovinių sulaikymui. Kabliukas dėtuvės fiksavimui. Iškyšulys prijungimui prie vamzdžio dėžutės. Kontrolinė  anga, šovinių likučiui nustatyti. Užlenkimai, skirti kontaktui su dangteliu.

Dėtuvės dangtelis turi angą fiksavimo atbrailai ir užlinkimus kontaktui su korpusu.
Tiektuvas turi užlenkimą susijungimui su spyruoklę, atbrailą, aprūpinanti šachmatinį šovinių išsidėstymą dėtuvėje, nukreipiantys užlenkimai.

post-3-0-81326300-1385634651_thumb.jpg
Tiektuvo spyruoklė - tai susukta stačiakampio formos spyruoklė.

Vieta fiksavimui turi fiksavimo išsikišimą ir nejudamai pritvirtinta apatinėje šovinių tiektuvo spyruoklės gale.

 
Grąžinimo mechanizmo dalys:

 

a) grįžtamoji spyruoklė;

B) nukreipiamasis vamzdelis;

c) nukreipiamasis strypas;

d) mova.


Grąžinimo spyruoklė - tai cilindro formos spyruoklė.

 

post-3-0-24781100-1385634670_thumb.png

Nukreipiamasis vamzdis turi atramą grąžinimo spyruoklei. Kulnelį su išsikišimais prijunti prie vamzdžio dėžutės. Išsikišimą vamzdžio dėžutės dangteliui fiksuoti. Viduje esanti žiedinė mova, kreipiančio strypo prijungimui.

Nukreipiantis strypas turi briauną nukreipiančio vamzdelio sukabinimui, išpjovą movai.  Mova turi cilindrines atbrailas iš abiejų pusių, todėl ją galima užmauti ant strypo iš bet kurios pusės.

 
Šūvio mechanizmas

 

post-3-0-08276500-1385634696_thumb.png


Jis susideda:

a) nuleistukas/gaidukas;

B) kovinė spyruoklė;

c) pavienių šūvių kumštelis;

d) automatinė nuleistuko spyruoklė;

e) šaudymo režimo perjungėjas.

Gaidukas turi kovinį įjungimą. Automatinį režimą. Du griebtuvai kovinei spyruoklei. Kiaurymės ašiai. Kovinė spyruoklė - tai susukta daugiagije cilindro formos dvipusė spyruoklė su jungiamąja kilpa tarp sekcijų ir prailgintais užlenkiamais galais, veikiančia susisukimu.
Nuleistuko mechanizmas turi galvutę su išsikišimais, kad gaiduką laikyti kovinėje padėtyje ir stačiakampės atbrailos kontaktui su kovinės spyruoklės užlenktais galais. Nuleistuko uodegėlė šaulio pirštui.

Pavienio šūvio kumštelis su išpjova gale kontaktui su šūvio rėžimo perjungėju - saugiklio sektoriumi, ribojančio perjungimo slinktį, esant pavieniams šūviams, o esant automatiniam - įeina į nukreipėjo sektorių ir išjungia kumštelį. Lizdą spyruoklei. Kiaurymė nuleistuko ašiai. Galvutė su kabliuku, prilaikyti dužiklį kovinėje padėtyje, esant nuspaustam nuleistukui. Kumštelio spyruoklė - tai susukta cilindro formos spyruoklė.

Automatinis rėžimas turi išsikišimą (kumštelį), kad laikytų dužikį kovinėje padėtyje. Svirtį kontaktui su iškilimu spynos rėme, kai spyna yra priekinėje padėtyje. Kiaurymę ašiai.
Automatinio šūvio spyruoklė - tai susukta cilindro formos spyruoklė su labai ilgu, kilpos formos galu, kuri apsaugo nuo automatinio šūvio ašies iškritimo, nuleistuko mechanizmo ir dužiklio, ir trumpu galu, kuris susijęs su automatiniu rėžimu. 

 

                             Šaudymo režimo perjungėjas susideda iš dviejų griebtuvų su kiaurymę ašiai. Skydelio, kuris uždengia vamzdžio dėžutę, kai saugiklis išjungtas. Šūvio mechanizmo ir nuleistuko blokavimo sektorius.

Automatinio užtaisymo mechanizmas susideda:

a) dujų vamzdelis;

B) dujų stūmoklis;

c) dujų kamera;

d) spynos rėmas;

e) spyna;

f) tūtelių išmetėjas;

g) reflektorius (reflektoriaus išsikišimas).

 

post-3-0-68444600-1385634739_thumb.png

 

Dujų kamera - nuožulnų kanalą dujų praėjimui iš vamzdžio į dujų vamzdelį (stumia stūmoklį). Vamzdelį su kanalu dujų stūmokliui. Angą valytuvui (šompolui) įstatyti. Šarnyrinę kilpą diržui. Dujų stūmoklis yra dalis spynos rėmo su aptakiais grioveliais, kurie sumažina parako dujų proveržį ir cilindro formos strypą su sustorėjimu.

Dujų vamzdelis priekinėje dalyje turi angą parako dujų išėjimui, stumiančių dujų stūmoklį.

 

Taikiklis

 

Taikymo prietaisai susideda iš kryptuko ir taikiklio sektoriaus. Kryptukas - tai trumpas cilindro formos strypas su sriegiu gale, kuris pritvirtintas prie kryptuko pagrindo.

Taikiklis susideda:

a) taikiklio kaladėlė;

B) graduota plokštelė;

c) taikiklis;

d) nuotolio fiksavimo užvarža;

e) užvaržos fiksatorius;

f) užvaržos fiksatoriaus spyruoklė;

Sektorių taikiniai buvo aprašyti anksčiau. Mes tik paminėsime ypatybes.
Taikiklio kaladėlės apačioje yra ertmė spynos rėmui. Du sektoriai, suteikiantys galimybę taikiklio plokštelei judėti aukštyn - žemyn. Kiaurymės taikiklio plokštelės tvirtinimui.

 

post-3-0-45034400-1385634764_thumb.png

 

Taikiklio plokštelė turi keterą su prisitaikymo išpjova (suderinimui su kryptuku), užvarža - fiksavimui, skalę su padalomis nuo 1 iki 8, nurodančią šaudymo atstumą ir raidę P - nuolatinį atstumą, atitinkantį skalėje - 3.

 

Buožė

 

Buožė gali būti medinė arba metalinė.

Medinė buožė turi ertmę ginklo valymo reikmenims (penalui), metalinį buožės apkaustą su dangteliu ertmei. Spyruoklę, išstumiančią penalą su reikmenimis.

 

post-3-0-01750300-1385634790_thumb.png

Metalinė buožė turi dvi atramas užsibaigiančias peties atrama. Buožės užlenkimo - atlenkimo fiksatorių, fiksatoriaus spyruoklę, sujungimo movą; šarnyrinė kilpą diržo tvirtinimui.

 

 

Vamzdžio apsodas

 

Vamzdžio apsodas turi sujungimo atvamzdį - išsikišimą sujungimui su vamzdžio dėžute. Griovelius vamzdžiui. Metalinį tarpiklį vamzdžio atramai. Puslanges išpjovas ir išpjovas vamzdžio tarpinėms, kurios būtinos vamzdžio ir dujų vamzdelio aušinimui.

 

post-3-0-72107300-1385634807_thumb.jpg

Viršutinis vamzdžio apsodas grioveliu apgaubia dujų vamzdelį. Taip pat jungiamąją movą, puslanges išpjovas, griebtuvą, sujungimui su vamzdžio dėžute.

 

 

Durklas – peilis

 

post-3-0-90579000-1385634841_thumb.png

 

Durklas - peilis susideda iš rankenos ir geležtės.

Rankenoje įmontuotas užmovos ant vamzdžio žiedas, išpjovos kreipiančiosios tvirtinimui prie ginklo, fiksatorius, fiksatoriaus spyruoklė.

 

 

Detalių ir mechanizmų veikimas 

 

Pradinė padėtis


Prieš automato užtaisymą, detalės ir mechanizmai yra pozicijose:

1. Spyna ir spynos rėmas, veikiamas grąžinimo spyruoklės, yra priekyje.

2. Spyna pasukta, ir jos koviniai išsikišimai yra vamzdžio dėžutėje, uždarydami vamzdžio kanalą. 
3. Dujų stūmoklis yra dujų kameros atvamzdyje.
4. Grąžinimo spyruoklė turi mažiausią apkrovos laipsnį.

 

post-3-0-47944300-1385634874_thumb.png

5. Automatinio šūvio svirtis, veikiama spynos rėmo išsikišimo, apatinėje padėtyje, o jo išsikišimai yra ant dužiklio užvedimo.
6. Autopaleidimo spyruoklė turi didžiausią apkrovos laipsnį.
7. Dužiklio galvute remiasi į mušiklį, jį nustumdama kiaurymėje. 
8. Kovinė spyruoklė yra mažiausiai susisukusi.
9. Mušiklis, veikiamas dužiklio yra priekinėje padėtyje, o jo smaigalys - spynos taurelėje.
10. Nuleistukas, veikiamas kovinės spyruoklės, apsisuka aplink savo ašį taip, kad jo figūriniai išsikišimai galinėje padėtyje, o uodegėlė - priekinėje.
11. Perjungėjas - saugiklis yra nustatomas į saugos padėtį (saugiklis įjungtas).
12. Perjungėjo skydelis uždaro vamzdžio dėžutės išpjovą, blokuodamas spynos rėmo rankenėlę. 
13. Perjungėjo sektorius savo apatiniu galu yra kumštelio išpjovoje, skirto pavieniam šūviui ir ant stačiakampio formos nuleistuko iškilimo, juos užblokuojant.
14. Dėtuvės tiektuvas, veikiamas spyruoklės viršutinėje padėtyje, atsiremdamas į spynos rėmo
apatinę dalį.

 

Užtaisymas

 

Užtaisyti automatui, privalote:

1. Išimti dėtuvę, paspausdami dėtuvės fiksatorių;

2. Dėtuvę užtaisyti šoviniais;

3. Užtaisytą dėtuvę prijungti prie automato;

4. Nustatyti šaudymo rėžimą, nustačius perjungėją į poziciją PŠ - pavienio šūvio rėžimas, arba AŠ - automatinis;

5. Patraukti į save pakartotino užtaisymo spynos rėmo rankenėlę iki atramos atgal ir paleisti.

Automato užtaisymo metu visos detalės ir mechanizmai atlieka šiuos veiksmus: prijungus dėtuvę prie automato, viršutinis šovinys atsiremia į apatinę spynos rėmo dalį, įspausdamas tiektuvo spyruoklę. Perjungėjas - saugiklis su savo skydeliu nusileidžia žemyn ir atidaro išpjovą vamzdžio dėžutės dangtelyje, skirta spynos rėmo rankenai, o jo sektorius, priklausomai nuo šūvio tipo atsistoja reikiamą padėtį:

a) nustačius automatinį šūvį, jo sektorius yra vidurinėje padėtyje, neišeidamas visiškai iš pavienio šūvio kumštelio išpjovos.

B) nustačius pavieniam šūviui, jo sektoriaus yra pačioje galinėje padėtyje, visiškai išeidamas iš pavienio šūvio kumštelio išpjovos.

Slenkant spynos rėmui atgal, spyna savo išsikišimais slenka kreipiančiais spynos rėmo grioveliais, pasisuka ir koviniais išsikišimais išeina iš vamzdžio dėžutės išpjovų, atidarydama vamzdžio kanalą.

Grąžinimo spyruoklė, veikiama spynos rėmo, gauna didžiausią apkrovos laipsnį.
Grąžinimo spyruoklės nukreipiamasis strypas įeina į nukreipiamojo vamzdelio kanalą.
Dužiklis, veikiamas spynos rėmo, apsisuka aplink savo ašį, užveda kovinę spyruoklę ir savo išsikišimais įšoka į nuleistuko išsikišimą ir pasiruošia šūviui. Kovinė spyruoklė susisuka.  Automatinis paleidėjas, praėjęs spynos rėmo išsikišimus, veikiamas spyruoklės, apsuka atgal, kumštelis užšoka po automatiniu dužiklio paleidėju, o svirtis pakyla į viršų. Tiektuvas, veikiamas spyruoklės, pakelia šovinius kiek tik galima aukštyn iki užlenkimų. Viršutinis šovinys yra įstūmimo į šovinio lizdą linijoje.

 Paleidus pakartotino užtaisymo spynos rėmo rankeną, įvyksta štai kas:

1. Spynos rėmas kartu su spyna, veikiamas grąžinimo spyruoklės, juda pirmyn ir išsikišimu pasuka automatinio paleidėjo svirtį į priekį ir žemyn.

2. Spyna, judėdama į priekį, stumia viršutinį šovinį iš dėtuvės ir siunčia jį į lizdą (iš pradžių veikiamas kairiosios vamzdžio dėžutės išpjovos į kairį kovinės spynos išsikišimą, tada į spynos rėmo figūrinį griovelį - į pagrindinį spynos išsikišimą), pasukamas apie savo ašį, koviniais išsikišimais įeina į vamzdžio dėžutės išpjovas ir uždaro vamzdžio kanalą.

3. Automatinis paleidėjas, veikiamas spynos rėmo į svirtis, pasisuka į priekį, ir jo išsikišimas (kumštelis) įeina iš po automatinio paleidėjo dužiklio išsikišimo.

4. Dužiklis, prilaikomas nuleistuko išsikišimo, lieka kovinėje padėtyje.

5. Išmetėjas savo užkabinimais užšoka už tūtelės žiedinio griovelio ir nusimeta savo spyruoklę.

6. Išmetėjo spyruoklė gauna didžiausią suspaudimo laipsnį.

7. Grąžinimo spyruoklė yra mažiausiai suspausta.

8. Dėtuvės tiektuvas, veikiamas savo spyruoklės, pakelia šovinius iki viršutinio dėtuvėje esančio šovinio iki spynos rėmo.

9. Mušiklis savo galiuku/smaigaliu atsiremia į šovinio kapsulę ir nuslenka atgal.

 

Šūvis 

 

Norėdami iššauti iš automato, būtina:

a) nustatyti šūvio rėžimo perjungėją - saugiklį į PŠ (pavieniai šūviai);

B) nuspausti gaiduką.

Jei spyna dėl kažkokios priežasties nepasiekė tolimiausios priekinės pozicijos, spynos rėmas savo išsikišimais neprispaus automatinio paleidėjo svirties, dužiklis bus įjungtas, tačiau kai paspausite nuleistuką, šūvio nebus.

 

Automatinis šaudymas

 

Šaudydami automatiniu rėžimu iš automato, jums reikės:

a) nustatyti perjungėją-saugiklį į padėtį AŠ (automatinis šaudymas);

B) nuspausti gaiduką;

Šiuo atveju detalės ir mechanizmai atliks šiuos veiksmus:

Perjungėjas- saugiklis savo sektoriaus apatiniu galu lieka pavienio šūvio kumštelio išpjovoje, neleisdamas jam pasisukti kartu su dužikliu. Nuspaudus nuleistuko galą, dužiklis sukasi aplink savo ašį, jo galvutė juda į priekį ir figūriniais išsikišimais atsikabina kartu su dužikliu. Dužiklis, veikiamas kovinės spyruoklės, apsisuka apie savo ašį ir smogia į mušiklį. Kovinė spyruoklė yra mažiausiai susisukusi. Mušiklis po dužiklio smūgio juda į priekį, mušiklio antgaliu sudaužo šovinio kapsulę. Įvyksta šūvis.

 

post-3-0-50242800-1385634912_thumb.png

 
Dujos per, vamzdžio kanale esančią kiaurymę veržiasi į dujų kamerą, spaudžia spynos rėmo stūmoklį ir atmeta spynos rėmą į galinę padėtį. Visos dalys ir mechanizmai veikia taip pat, kaip ir rankiniu būdu atitraukus rėmą į galinę padėtį, išskyrus šiuos dalykus:

1. Išmetėjas savo griebtuvais ištraukia iš lizdo tūtelę (čia jam padeda perteklinės dujos, spaudžiančios tūtelės dugną iš vidaus) ir sulaiko spynos taurelėje tol, kol susitinka su vamzdžio dėžutėje esančio reflektoriaus išsikišimais. Tūtelė, atsitrenkusi į reflektorių, išlekia iš automato.

2. Užvestas dužiklis išsilaiko automatinio paleidėjo dėka, todėl kad nuleidimo mechanizmas nuspaustas, pavienio šūvio kumštelis užblokuojamas  šūvio perjungėju. Kovinė spyruoklė mažiausiai susukta. Spynos rėmas, judėdamas kartu su spyna ir veikiamas grąžinimo spyruoklės, po to kai spyna įstums sekantį šovinį į lizdą ir uždarys vamzdžio kanalą, savo apatiniu išsikišimu, nuspaus automatinio paleidėjo svirtį ir nuleis jį žemyn. Automatinis paleidėjas, pasisukęs apie savo ašį, išveda kumštelį iš automatinio dužiklio paleidėjo išsikišimo ir jį atlaisvina. Dužiklis, veikiamas kovinės spyruoklės, pasisuka ir trenkia į mušiklį. Įvyksta eilinis šūvis.

Detalių darbo ciklas kartojamas tol, kol bus lizde šovinių arba kol bus nuspaustas nuleistukas. Norėdami nutraukti ugnį, reikia atleisti nuleistuką. Atleidus nuleistuką, dužiklis, veikiamas kovinės spyruoklės, savo galvute pasisuka atgal, o jo figūriniai išsikišimai pakyla į viršų.

Dužiklis pasisuka atgal, suspaudžia kovinę spyruoklę ir savo kovinio užvedimo išsikišimais užsikabina už nuleistuko figūrinių išsikišimų ir užsiveda šūviui. Kovinė spyruoklė yra didžiausio susisukimo laipsnyje.

 Šaudymas baigiasi, bet automatas yra paruoštas tolimesniam šaudymui.


Šaudymas pavieniais šūviais

 

Norėdami šaudyti pavieniais šoviniais, būtina:

a) nukreipti perjungėją-saugiklį į padėtį pavieniai šūviai PŠ;

B) nuspausti nuleistuką.

Perjungėjas - saugiklis, nustatant jį pavieniam šūviui, savo sektoriumi išlaisvina stačiakampio formos nuleistuko išsikišimą (atrakina nuleistuką), visiškai išeina iš pavienio šūvio kumštelio išpjovos, pašalina visus judėjimo apribojimus. Likusios automato detalės ir mechanizmai įvykdo tą patį darbą, kaip ir automatinio šaudymo režimu, išskyrus tai, kad šūvis bus vienas. Taip yra dėl to, kad spynos rėmas atsitraukdamas atgal savo koviniu sukibimu įeina į pavienio šūvio kumštelio padėtį ir būna šūvio parengtyje. Norėdami iššauti kitą šūvį, būtina atleisti nuleistuką ir tada vėl jį paspausti.

 

          post-3-0-77336100-1385634944_thumb.pngpost-3-0-15732500-1385634945_thumb.png

 

Atleidus nuleistuką, jis veikiamas kovinės spyruoklės apsisuka apie savo ašį, ir jo figūrinės atbrailos sukimba su dužiklio koviniais išsikišimais, išlaikydami jį šūvio padėtyje.
Pavienio šūvio kumštelis, sukdamasis kartu su nuleistuku, juda atgal ir atsikabina nuo nuleistuko.
Įjungtas dužiklis išsilaiko tik figūrinių nuleistuko išsikišimų dėka.

 Norint iššauti sekantį šūvį, būtina nuspausti nuleistuką. Nuleistukas apsisuka aplink savo ašį, jo išsikišimai atsikabins nuo kovinio dužiklio ir atlaisvins jį. Dužiklis, veikiamas kovinės spyruoklės, smogia į mušiklį, mušiklio smaigalys sudaužo kapsulę, ir įvyksta sekantis šūvis.

 
AK-47 išardymas ir surinkimas

 
Dalinis išardymas:

1. Atskirkite dėtuvę nuo automato, paspaudus jos fiksatorių.

2. Atskirkite valytuvą/šompolą.

3. Atskirkite vamzdžio dėžutes dangtelį, įstumiant grąžinimo mechanizmo išsikišimą - dangtelio fiksatorių.

4. Ištraukite grąžinimo mechanizmą.

5. Atskirkite spynos rėmą su spyna, esant perjungėjui padėtyje AŠ.

                      6. Atskirkite spyną nuo spynos rėmo, suteikdami galimybę spynai išeiti iš figūrinės spynos rėmo išpjovos.

7. Atskirkite dujų vamzdelį kartu su vamzdžio apsodu, esant pasuktam fiksatoriui į viršų.

 

post-3-0-57141200-1385634985_thumb.jpg

 

Automato surinkimas vyksta atvirkštine tvarka.

 

Pilnas automato išardymas

 

post-3-0-24869400-1385635004_thumb.jpg

 

1. Pilnai išardykite automatą.

2. Išardykite grąžinimo mechanizmą.

3. Išardykite dėtuvę.

4. Išardykite spyną. Tam reikia:

a) išstumti muštuko kaiščius ir išmetėjo ašį;

B) pašalinti mušiklį iš spynos kanalo;

c) išimti išmetėją su spyruoklę, po to kai išimta ašis.

5. Išardykite šūvio mechanizmą tokia seka:

a) atskirti dužiklį. Šiam veiksmui reikia: atjungti automatinio paleidėjo kumštelį, atsuktuvu nuspaudus automatinį paleidėją. Nuleisti dužiklį atsuktuvu iš vamzdžio dėžutės pakelti kovinės spyruoklės galus ir ranka nustumti dužiklio išsikišimus. Išstumti automatinio paleidimo spyruoklę iš žiedinio griovelio atsuktuvu. Nepaleidžiant dužiklio, ištraukti jo ašelę, ištraukti iš vamzdžio dėžutės dužiklį, jam pasisukus taip, kad vienas iš griebtuvų būtų nukreiptas į lizdo pusę. Atskirti kovinę spyruoklę nuo dužiklio;

B) atskirti nuleistuko mechanizmą su pavienio šūvio kumšteliu tokia tvarka: ištraukti nuleistuko mechanizmo ašelę ir pavienio šūvio kumštelį, jį sulaikydami nuo šokinėjimo aukštyn, atskirti nuleidimo mechanizmą nuo pavienio šūvio kumštelio, atskirti pavienio šūvio kumštelį kartu su spyruoklę nuo nuleistuko, pašalinti iš pavienio šūvio kumštelio lizdo spyruoklę;

c) atskirti automatinį paleidėją tokia tvarka: prilaikant automatinį paleidėją ištraukti ašelę, pašalinti automatinį paleidėją su spyruokle per dėtuvės angą, atskirti spyruoklę nuo automatinio paleidėjo;

d) atskirti perjungėją tokia tvarka: nustatyti perjungėją statmenai aukštyn vamzdžio dėžutės atžvilgiu; nustumti perjungėją į dešinę ir, judesiu į priekį atskirti jį.

e) atskirti apsodą (tik tada, kai tikrai reikia) tokia tvarka: pasukti fiksatorių pusę apsisukimo į priekį; judesiu į priekį, atskirti apsodą nuo vamzdžio.

Automato surinkimas po pilno išardymo vyksta atvirkštine tvarka.

 

 

 

 

Parengė 

Edvrdas Pavilonis

Be autoriaus leidimo kopijuoti draudžiama!

Kopijuojant, nuoroda į tinklapį www.gunstalk.lt būtina

  • Like 2

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Ar Jums ne patogiau būtų rašyti į gunstalr.ru? Ten Jus geriau suprastų...Kaip manote?

Panašaus pobūdžio pranešimus (nesusijusius su tema) rašykite į AŽ. Perspėjimas VISIEMS !

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Laba diena,

Norejau Jusu paklausti keliu klausimu, kurie man aktualus :)

1. Kaip galima atskirti AK-47 (AKM) tikra kovini nuo mokyklinio t.y. to , kuri naudojo mokyklose kaip mokomaji isrinkti/surinkti ?

2. Patarkit kaip man (kur gale yra valymo irankiui anga) atgal ideti spyruokle ? Vienu zodziu valiau ten nuo tepalo vidu ir reikejo istraukti spyruokle. Bet vat dabar neina I buozes vidu ideti, nes apatinis galas storesnis uz priekini, nes anga siauresne uz spyruokles... As suprantu, kad ten ja idejo mechaniskai, bet vat rankom jos niekaip neidedu, gal turit patarimu kaip ideti ?

3. Kuo iskirtiniai Tulos gamybos AK-47 ? Nes daug kur skaiciau, bet tiesiogiai neuzsiminta kuo butent...

Beja prisegu foto mano turimo AK-47 (AKM) ir gal is karto bus aisku ar tai buves tikras kovinis ar mokyklinis. Beja kazkur skaiciau, nors nesu tikras ar tai tiesa, bet jeigu yra skyle toje vietoje kur saunant kulka eina dujos ir jos atstumia spynos rema su duju stumokliu tai vadinasi ginklas kovinis ?

Dekui visiems uz atsakymus :)

IMG_2734.JPG

IMG_2735.JPG

IMG_2737.JPG

IMG_2739.JPG

IMG_2740.JPG

IMG_2741.JPG

IMG_2742.JPG

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Edvardai,

As ji pirkau is http://mtbaltic.lt/ parduotuves deaktyvuota todel realiai iki to neabejojau, kad cia tikras kovinis (deaktyvuotas). Bet pastebejau sita skelbima:

http://www.ginklupasaulis.lt/skelbimai/antikvariniai-ginklai/deaktyvuoti-ginklai/ak-47-akm-tikras-rusikas-tula-gamybos-1976m-deaktyvuotas-kalnikovas/

Kad neva pas ji tikras AK-47 1976 metu Tulos gamybos, o neva kiti parduodami tai mokykloms skirti mokyti... Del to norejau Jusu ir paklausti, kad pilnai isitikinciau del tikrumo (del visa ko dar idedu 2 foto) :) Be to visos dalys t.y. su serija atitinka, tik dust cover ir gas tube ne nuo sio ginklo, o visa kita atitinka serijos numerius...

Beja Edvardai siek tiek norejau pasitikslinti tavo zodzius, kad tu matai pagal zenklinima, kad cia kovinis... Pagal koki zenklinima ?

20160226_193817.jpg

20160302_112549.jpg

Edited by romas1985

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Mokomieji kalšnikovai atrodo kitaip t.y. išfrezuoti remo segmentai ir pan, kad matytusi veikimo principas. Taip vadinami MMG (maket masa gabaritnyj) naujai pagamintas ginklas kuriame nenumatytos ginklo isardymo funkcija ir užtaisymo tačiau dalys pakeistos ir eliminuota galimybė perdaryti į kovinį. Skelbime kurį nurodėj foto automato dalyvavusio balkanuose. Tavo įsigytas automatas irgi iš ten (tik kaip suprantu iš kitos "barikadų" pusės). Ir dar niekas ant MMG žvaigždžių, OTK, metų nededa :) .

 

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Edvardai dekui tau uz isaiskinima :) Na as nezinau kurioj pusej maniskis buvo, bet irgi is BiH konflikto, nes firma is kurios pirkau sake (zinoma gali ir pameluoti, kad tik padarytu ispudi, kad tipo is karo), kad is Vokietijos atgabentas. Paciam variantas labiau tiko is to zmogaus del didesnes komplektacijos, bet butu reikeja vaziuoti pas ji, o ir pardavejas su mandagumu susipykes. O cia tiesiog atveze man I namus...

Beja gal dar kas galetu atsakyti I likusius 2 klausimus t.y.:

2. Patarkit kaip man (kur gale yra valymo irankiui anga) atgal ideti spyruokle ? Vienu zodziu valiau ten nuo tepalo vidu ir reikejo istraukti spyruokle. Bet vat dabar neina I buozes vidu ideti, nes apatinis galas storesnis uz priekini, nes anga siauresne uz spyruokles... As suprantu, kad ten ja idejo mechaniskai, bet vat rankom jos niekaip neidedu, gal turit patarimu kaip ideti ?

3. Kuo iskirtiniai Tulos gamybos AK-47 ? Nes daug kur skaiciau, bet tiesiogiai neuzsiminta kuo butent...

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Tvarka sekanti:

2016-04-07 2016 balandžio 8 d. sigalioja Europos Komisijos 2015 m. gruodžio 15 d. įgyvendinimo Reglamentas 2015/2403

2016 m. balandžio 8 d. įsigalioja Europos Komisijos 2015 m. gruodžio 15 d. įgyvendinimo Reglamentas 2015/2403, kuriuo nustatomos bendrosios deaktyvacijos standartų ir metodų gairės siekiant užtikrinti, kad deaktyvuoti šaunamieji ginklai būtų visiškai netinkami naudoti (toliau – Reglamentas). Reglamentas priimtas siekiant užtikrinti kuo aukštesnio lygio saugumą šaunamųjų ginklų deaktyvavimo srityje, taip pat suvienodinti reikalavimus ginklų deaktyvavimui visose Europos Sąjungos valstybėse.
Reglamentu įtvirtinta nemažai naujovių lyginant su ankstesniu reglamentavimu, patvirtinti nauji griežtesni reikalavimai ginklų deaktyvavimui (perdirbimui). Reglamentas numato visų deaktyvuotų ginklų ir jų pagrindinių dalių žymėjimą deaktyvavimo žymeniu, kuris numatytas Reglamente. Kiekviena šalis turės unikalų, tik jos naudojamą žymenį. Visos šalys deaktyvuotiems ginklams išduos tokios pačios formos Deaktyvacijos sertifikatus, kurie galios ir kitose ES narėse. Valstybės narės pripažins kitoje valstybėje narėje išduotus deaktyvacijos sertifikatus. Pavyzdžiui, iš ES valstybės įvežus deaktyvuotą ginklą su deaktyvacijos sertifikatu, nereikės papildomai kreiptis į Ginklų fondą pakartotiniam įvertinimui ar ginklas yra visiškai netinkamas naudoti.
Pažymėtina, kad deaktyvuoti ginklai, kuriems buvo išduotos Ginklų fondo pažymos, patvirtinančios, kad ginklas yra visiškai netinkamas naudoti ir kuriuos bus norimi išvežti į užsienio valstybę ar realizuoti Lietuvoje, perduoti kitam asmeniui turės būti dar kartą įvertinami Ginklų fondo specialistų ir jiems išduodamas Reglamente numatytas deaktyvacijos sertifikatas.
Visą Reglamento tekstą galima rasti čia:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32015R2403&from=EN

šaltinis : WWW.LGF.LT

 

 

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Sita as zinau, bet galima manau parduoti ir be pakartotinio deaktyvavimo (ginkla pirkejui (galbut pries tai nutrynus numeri nuo ginklo), dokumentus pasilikti sau) :) Tik tiek idomu kokios dabar galima prasyti sumos uz 2015 metu deaktyvuota ginkla ?

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Užsiregistruokite arba prisijunkite norėdami komentuoti

Tik nariai gali komentuoti

Užsiregistruoti

Sukūrti naują paskyrą tikrai paprasta, pabandykite!

Užsiregistruoti

Prisijungti

Jeigu jau užsiregistravote prisijunkite čia.

Prisijungti

×