Eiti į turinį
Vytautas Pavilonis

Sig Sauer P250 MHS

Recommended Posts

Sig Sauer P250 MHS

(JAV ARMIJA nori naujo pistoleto)

 

post-1068-0-62833300-1417429622_thumb.pn

 

Po daugelio metų tarnybos JAV armijoje ieškoma kuo galima būtų pakeisti garbingai tarnavusį Beretta M9, 9 mm pistoletą kažkuo kitu. JAV armijos konsiliumas, žingsnis po žingsnio juda į priekį, kad Šaltojo karo laikų M9, 9mm pistoletas užleistų vietą galingesniam pistoletui, kuris galėtų atitikti visus kariuomenės poreikius.

Paieškose, ginkluotės specialistų nuomonės apsistojo ties modulinių pistoletų sistemos MHS (Modular Handgun System) projektu. MHS pakeis JAV kariuomenės arsenale esančių daugiau nei 200.000 pasenusius M9 ir Sig Sauer M11A1 tam, kad aprūpinti JAV karines pajėgas didesnio tikslumo, stabdymo galios, garantuoto patikimumo ir patvarumo pistoletais. Pagal pareigūno Daryl Easlick pranešimą, šis projektas bus įgyvendintas kartu su Army’s Maneuver Center of Excellence, esančio Fort Benning apylinkėse, Georgia valstijoje. “Bus pakeista visa sistema totaliai, įskaitant naują pistoletą, naujus šovinius, naujus dėklus, absoliučiai viską” – sake D. Easlick.

Tinkamų modulinių pistoletų (MHS) gamybos įmonių paieška prasidėjo 2013 pradžioje, tačiau darbas gali užtrukti dėl juntamų JAV gynybos išlaidų apribojimų. JAV gynybos departamentas nupirks daugiau nei 400.000 naujų pistoletų. Armijos ginkluotės pareigūnai teigia, kad kariams būtini efektyvesni pistoletai ir šaudmenys. Tačiau kai kurie teisėsaugos ekspertai ir šaudymo specialistai teigia, kad taktiniams pistoleto šaudmenims nesvarbu kalibras, nes priešo sustabdymui, daugeliu atvejų, būtini keli šūviai. Tačiau kariuomenės vadovybė nėra sužavėta 9 mm ball kalibro šaudmenimis (Hagos konvencijos 1899 metų III deklaracija, karuose draudžia naudoti išsiskleidžiančias “expansion bullets” kulkas). Tai reiškia, kad .45 ACP, kariuomenės pistoletų kalibras viešpataus vėl, kaip pagrindinis pistoletų kalibras JAV armijoje. Vienintelis klausimas dėl pistoleto "kalibro diskusijų", ar armija grįš prie senojo 230 gr standarto kulkų, ar bus pradėtas testavimas lengvesnės, greitesnės, 185 granų, buko/nupjauto smaigalio, FMJ (pilnai vilktos) tipo kulkos.

 

post-1068-0-35321500-1417429648_thumb.pn

 

Taip pat pažymima, kad paskelbtame konkurse, dėl modulinės pistoletų sistemos negali dalyvauti daugelis .45 ACP kalibro pistoletų gamintojų. Colt, Glock, Heckler & Koch, Para-Ordnance, Remington, Smith&Wesson, Springfield Armory ir kitos įmonės negamina tikrų modulinės sistemos pistoletų.

Ekspromtu galima teigti, panašu, tarpe pagrindinių ginklų gamintojų, tik Sig Sauer P250 pistoletas atitinka modulinę sistemą. Tačiau šis pistoletas taip pat dar turi įveikti labai didelę kliūtį.

 

post-1068-0-63440900-1417429667_thumb.pn

 

Sig Sauer P250 yra dar vienas "plastiko fantastika" su polimeriniu rėmu, JAV kariuomenė iš principo niekada nerodė didelo susidomėjimo (tiesiog ignoravo) pirkti pistoletus polimeriniu rėmu. Matyt, šaunamųjų ginklų polimeriniai rėmai neįtikino kariškių: polimerams labai trūksta tam tikrų savybių, tokie ginklai mažiau paplitę nei šaunamieji ginklai metaliniu rėmu. Taip pat labai svarbu pistoleto ergonomiškumas. Tai faktorius, kuris turi įtakos bet kokiam naujam pistoletui konkurso sąlygose. Visa tai susiję su daugiau moterų, prisijungiančių į karinę tarnybą. Pistoletas turi apimti platesnį, nei kada nors anksčiau, įvairių fizinių galimybių žmonių ratą, todėl pistoletas turi būti patogus ir tinkamas kiekvienam kariui.

Taigi, JAV armija ieško metalo rėmais, modulinių, .45 ACP kalibro pistoletų gamintojo, ir tik viena pstoletų sistema artima, arba beveik atitinka tuos kriterijus, - tai SIG SAUER P250.

Pirminė versija naujos kartos SIG SAUER pistoleto buvo sukurta Vokietijos bendrovėje "J.P.Sauer & Sohn GmbH" ir demonstruojama ginklų parodoje IWA - 2004 (Niurnbergo mieste, Vokietija, 2004 kovo 12-15 dienomis). Šis pistoletas, pavadintas SIG-Sauer P250, buvo pripažintas įdomiu ir perspektyviu. Amerikoje veikianti bendrovė SIGARMS įsipareigojo pritaikyti naują pistoletą Amerikos rinkos reikalavimams. Kadangi Europinis, pistoleto SIG-Sauer P250 modelis buvo sukurtos 9x19 mm Parabellum kalibro šoviniams, o JAV rinkos poreikis - galingesnio kalibro (.357 SIG. .40 S&W ir .45 ACP), todėl teko pistoletui atlikti konstrukcinę korekciją, pakeitimus.

 

post-1068-0-59776800-1417429691_thumb.pn

 

Pirmiausia, konstrukcijos pakeitimus palietė paslankiojo spynos rėmo išmatavimus/gabaritus. Dėl didelio kalibro, pistoletams būtinas labiau patvarus, todėl didesnių išmierų spynos rėmas, o karkasas gaminamas iš patvaraus metalo lydinių. Kita vertus, buvo būtina išlaikyti bendrą, įvairių kalibrų pistoleto dydį ir profilį, kad nereikėtų skirtingų dėklų nešiojimui. Skirtingo kalibro, tačiau tokių pačių išmatavimų paslankusis spynos rėmas pirmą kartą atitiko modulinius SIG-Sauer P250 reikalavimus.

Kaip ir kiti SIG šeimos pistoletai, modelis SIG-Sauer P250 veikia trumpos vamzdžio eigos atatrankos. Šūvio mechanizmas optimizuotas, tik dvigubo veiksmo, be rankinio saugiklio. Automatinis dužiklio saugiklis apsaugo nuo atsitiktinio šūvio galimybės, kai pistoletas nukrenta ant kieto pagrindo ar dėl netinkamo elgesio su ginklu. Nuleistuko eiga labai maža (apie 3 mm), paspaudimo jėga pirštui sudaro apie 3.9 kg.

Taigi, kartu su modulinėmis technologijomis, panašu, prasidėjo asmeninių ginklų (pistoletų), ir šaudmenų jiems, unifikavimo procesas pasaulyje.

 

 

STRAIPSNIO PABAIGA

 

Parengė 

Vytautas 

Be autoriaus leidimo kopijuoti draudžiama!

Kopijuojant, nuoroda į tinklapį www.gunstalk.lt būtina.

post-1068-0-99009200-1417429711_thumb.pn

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Tačiau, straipsnyje kalba eina apie JAV armijos perginklavimą. Amerikoje veikia amerikoniška Sig Sauer įmonė, įsipareigojusi ištobulinti ginklą, ne polimerinį, modulinį tinkamą kariuomenės poreikiams.

Tokį, LGF, tikrai negreitai galės turėti savo arsenale.

  • Like 1

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Sveiki,

ginklo pasirinkimo koncepcija, - labai individualus dalykas. Panašiai, kaip automobilį. Žinoma, visi nori naujo, tačiau ne visi gali tą padaryti dėl visiems gerai suprantamų priežasčių...

Trūksta pinigų tiek elgetai - nusipirkti naują lazdą,  tiek milijonieriui - naujam sraigtasparniui :huh:

Pasidalinti


Nuoroda į forumą
Pasidalinkite socialiniuose tinkluose

Užsiregistruokite arba prisijunkite norėdami komentuoti

Tik nariai gali komentuoti

Užsiregistruoti

Sukūrti naują paskyrą tikrai paprasta, pabandykite!

Užsiregistruoti

Prisijungti

Jeigu jau užsiregistravote prisijunkite čia.

Prisijungti

×