Jump to content
LMZD

Labradoro retriveris

Recommended Posts

Labradoro retriveris

post-56-0-38782700-1332427472_thumb.jpg

Išvaizda.

Labradoras yra stipriai sudėtas, vidutinio dydžio šuo su plačia galva. Veislei būdingas požymis yra „ūdros uodega": prie pagrindo stora ir tolygiai plonėjanti, apvali skerspjūvyje, apaugusi trumpais storais plaukais. Kailis trumpų, storų, šiurkščių, negarbanotų plaukų su tankiu poplaukių. Idealus aukštis ties ketera: šunų 56-57 cm, kalių- 54-56 cm. Labradorai gali būti juodos, geltonos ir rudos spalvos. Pasitaiko, kad vienoje vadoje gali gimti trijų spalvų šuniukai. Darbinių linijų labradorai lengviau sudėti, galva siauresnė, su truputėli ilgesniu snukiu, krūtinė gilesnė, nugara ilgesnė nei parodinių linijų.

Charakteris.

Labradoras - aktyvus ir darbą mėgstantis šuo. Myli žmones, ypač vaikus. Veislei nebūdingi pikti, agresyvūs, turintys sargybinių instinktų šunys. Labradorai nori savo šeimininkui įtikti, patikti. Anglai šia savybę vadina „will to please". Ypač tuo pasižymi darbinių linijų „Feld-Trial" labradorai.

Veislės istorija.

Manoma ,kad šios veislė protėviai kilę iš Kanados, iš to pat pavadinimo pusiasalio ir Niūfaundlendo salos. 19 amžiaus devintajame dešimtmetyje jiems pakliuvus į Angliją ir Škotiją juos vadino šv. Džonso šunimis (uosto pavadinimas Niūfaundlendo saloje). 1899 metais juodos spalvos vadoje pirmąkart gimė geltonas šuniukas. Iš pradžių kitos spalvos šuniukus laikydavo netipiškais ir naikindavo. Tačiau vėliau atsirado gelsvos ir rudos spalvos šunų gerbėjų.

Lietuvoje pirmasis Labradoro retriveris atsirado 1988 metais. Iš Rygos labradorą, vardu Chedi-Taid atsivežė vilnietis medžiotojas A.Stepanovas ir naudojo medžioklėje. 1994 metais Danijos medžiotojų sąjunga padovanojo porelę „Field Triel" linijos Labradoro retriverių: A.Augliui (Panevėžio miškų urėdiją) šunį vardu Negras, bei J.Davainiui (Rokiškio miškų urėdija), kalę vardu Fifa. Abu šunys buvo paruošti sekti sužeistų kanopinių žvėrių kraujo pėdsaku. Iš poros buvo gauta viena šuniukų vada. Deja, 1996 m. Negras žuvo. Ši pora davė didelį akstiną Labradoro retriveriams plisti tarp Lietuvos medžiotojų. Šunys kilę iš J.Davainio įkurto Labradoro retriverių veislyno „Iš Pašilės", sudaro daugumą Labradoro retriverių populiacijos Lietuvoje ir yra darbinės „Field Triel" linijos.

Panaudojimas.

Labradoro retriveris yra medžioklinis šuo. Britai juos naudoja tik darbui po šūvio. Kitur Europoje, pvz., Vokietijoje , jie naudojami įvairiapusiškiau: sužeistų žvėrių paieškai, medžiojamų paukščių pakėlimui iš vandens ir tankumynų.

Dėl savo lengvo mokymo, valdymo ir draugiškumo žmogui Labradoro retriveriai naudojami ne tik medžioklėje. Jie tinka kaip aklųjų, neįgaliųjų vedliai, ieško sprogmenų ir narkotikų, gelbsti žmones iš po sniego lavinų, kalnų griūčių, žemės drebėjimų rajonuose. Taip pat laikomi namuose kaip šeimos, bendravimo šunys.

Patarimai Labradoro retriverių šeimininkams.

Labradorai tinka aktyviems žmonėms, kurie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus bet kokiu oru. Jis yra vienas iš šeimos narių, voljerinis laikymas jam netinka. Be abejonės, jis gali kelias valandas praleisti vienas, tačiau jam mieliau visur lydėti savo šeimininką.

Dėmesio !!! Labradoro retriveriai serga paveldima klubų sąnarių displazijos liga. Reikia pirkti šuniukus iš veislynų, kuriuose nėra šio susirgimo atvejų.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...