Jump to content
LMZD

Garbanotasis retriveris

Recommended Posts

Garbanotasis retriveris

post-56-0-01327900-1332427840_thumb.jpg

Išvaizda

Garbanotaplaukiai retriveriai (angl. Curly-Coated Retriever) yra 62-67 cm aukščio ties ketera šunys. Kailio spalva juoda arba ruda (kepenų). Visas kūnas (išskyrus snukį ir pėdas) padegtas tankiu, garbanotu kailiu.

Veislės istorija

Garbanotieji retriveriai yra seniausia anglų retriverių veislė. Dėl savo puikių medžioklinių savybių - puikios uoslės, vandens pomėgio ir aportavimo instinkto buvo gerai žinoma jau VII amžiuje. Manoma, kad kuriant šią veislę šv. Džonso šunys, atgabentus iš Niūfaundlendo salos (visų retriverių protėviai), buvo kryžminama su pointeriais, seteriais, pudeliais ir airių vandens spanieliais. Iš dvejų pastarųjų veislė „gavo" garbanotą kailį. Parodoje šios veislės atstovai pirmą karta dalyvavo 1863 metais. Veislės klubas Anglijoje įkurtas 1890 metais. Prieš 90-100 metų šį veislė Britų salose buvo viena iš populiariausių. Kiekvienas miškininkas ar profesionalus medžiotojas laikė šiuos šunis. Jie buvo laikomi dviem tikslais. Pirma, kaip puikus medžioklinis šuo, antra, kaip sargas nuo vagių, saugantis kiemą ir namus. Kaip medžioklinis šuo naudojamas vandens paukščių medžioklei. Taip pat dėl savo pomėgio vandeniui Norfolko žvejai juos naudojo linų, tinklų žvejybai traukimui. Šiuo metu Europoje laikoma apie 2 tūkst., Šiaurės Amerikoje apie 1 tūkst., Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje apie 2 tūkst. registruotų garbanotųjų retriverių. Dažniausiai juos laiko veislės entuziastai.

Panaudojimas

Kaip ir anksčiau, Garbanotieji retriveriai naudojami aportavimui individualiose vandens paukščių medžioklėse ir kolektyvinėse smulkios faunos medžioklėse varant (angl. rough shooting).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...