Jump to content
Sign in to follow this  
Vytautas Pavilonis

Bundeswehr kario peilis Kampfmesser M68 BW

Recommended Posts

M68 BW d.jpg

 

Vakarų Vokietijos kariuomenės (Bundeswehr) kario peilis Kampfmesser M68 BW

 

Svoris: 340 g

Bendras ilgis: 260 mm

Geležtės ilgis: 145 mm

Geležtės plotis: 26 mm

Geležtės storis: 4 mm

Rankenos Ilgis: 110 mm

Po pralaimėjimo Antrame pasauliniame kare ir su tuo susijusiais daugybiniais apribojimais, Vakarų Vokietijos armijai atkurti, tame tarpe, buvo reikalingas ir asmeninis kario peilis. Tuo metu kariuomenėje turėti užlenkiami peiliai kovinėms užduotims nebuvo tinkami, Bundesverui reikėjo normalaus dydžio peilio, kuris apjungia kovos peilį ir kario įrankio funkcijas.

Toks peilis buvo priimtas į ginkluotę 1968 metais: paprastos konstrukcijos, primenantis praėjusių karų peilį, gavo paskyrą, kaip Kampfmesser (kovos peilis) M68 BW (BW - Bundeswehr). Pabrėžiame - M68 BW peilio dizainas buvo toks dėl to, kad pokario Vokietijos armija turėjo labai daug ginkluotės apribojimų iš tarptautinės bendruomenės.

Plienas, naudojamas peilio Kampfmesser M68 gamybai:  1.4034 420; 440A arba X45CR15. Peilio geležtė vienpusio užgalandinimo, nuo vidurio geležtės su nuolydžiu ašmenims (drop-point), esant 4 mm storio geležtei suteikia puikias pjovimo savybes neprarandant peilio tvirtumo.

Peilio M68 BW Anatomija.jpg

 

Kampfmesser peilio piršto apsauga (GUARD) su stipria vienpuse atrama, šiek tiek užlenkta link rankenos, kuri suteikia galimybę galingam dūriui, nepasislenkant pirštams link geležtės.

Geležtės pagrindas tęsiasi per visą figūrinės rankenos ilgį, o ant jos dviem varžtais pritvirtintas armuoto, profiliuoto plastiko rankenos apsodas. Be to, galinis rankenos varžtas su kiauryme, reikalui esant pro ją galima praverti saugos dirželį arba virvutę.

Makščių konstrukcija praktiškai nesiskiria nuo Pirmame ir Antrame pasauliniame kare naudotų makščių: metalinis korpusas su plokščia spyruokle viduje ir grybo formos spraudykle makšties išorėje, prie kurios kabinama odinė pakaba ekipuotės diržui su fiksavimo dirželiu viršutiniame rankenos lygyje.

Apskritai, šis peilis, - tai XX amžiaus pirmos pusės klasikinio modelio kovinio peilio interpretacija, pagaminta naujo technologinio lygio sąlygomis: - nerūdijantis plienas, plastikas, o ne mediena, dažai vietoj metalo juodinimo - tačiau atkartoti visi pagrindiniai peilio pirmtako bruožai.

Kampfmesser M68 BW peilis Vokietijos ginkluotose pajėgose buvo naudojamas nuo 1968 iki devintojo dešimtmečio pabaigos, kai „griuvus“ Berlyno sienai įvyko Rytų ir Vakarų Vokietijos susijungimas. Kartais peilis taip pat vadinamas - "Vokietijos žvalgų peilis".

Bundesvero armijai šiuos peilius gamino keletas bendrovių: Eickhorn, Puma, Robertas Klass, OFW (Otto Forster), Friedrich Koch Solingen (FKS), Herbertz Solingen, WMF, HSK, Miltec - Militärtechnik (ankstesnis bendrovės pavadinimas TSR – Tomas Sturm, Rottenburg).

 

IMG_4156.JPG

IMG_4159.JPG

 

Parengė:

Vytautas

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×