Jump to content
Sign in to follow this  
Vytautas Pavilonis

Laguiole bendrovės lenktinis peilis

Recommended Posts

Laguiole lenktinis peilis

 

Dviejų dalių lenktinis peiliukas – labai aštri geležtė ir kamščiatraukis, geležtė originaliai fiksuojama, pagaminta iš nerūdijančio plieno 12C27, poliruota, dekoruota rankena pagaminta iš medienos, nugarėlėje esanti spyruoklė su įmantriu ornamentu.

Bendras ilgis: 19 cm

Geležtės ilgis: 8,5 cm

Geležtės plotis: 2,5 cm

Rankenos ilgis: 10,5 cm

 

Peilis.jpg

 

Prancūzijos pietuose, Laguiole mieste gaminamų peilių istorija prasideda nuo 1810 metų. Įmonė – kalvė, pradėjusi gaminti paprastus, valstiečių ūkyje ir piemenų naudojamus peilius, dabar-gi gamina ultra šiuolaikiško dizaino šedevrus, pripažintus visame pasaulyje.

Laguiole (tariasi – lagjol) peilių kokybės simbolis - bitė (įmonės logotipas), tvirtinamas priekyje ant peilio rankenos spyruoklės. Peilių gamyba vyksta ne vienoje konkrečioje įmonėje, bet keliose gamyklose, esančiose Laguiole ir Thierry priemiestyje, vienijančiuose bendrą viziją ir kultūrines tradicijas. Autoriniai, ir tikrai unikalus, viengeležčiai peiliai praeina 109 gamybos operacijas, 166 operacijas  - su dviem funkcijomis, ir, 216 - peiliai iš trijų dalių.

Visi Laguiole regione peiliai yra pagaminti tik rankiniu būdu.

 

Šiek tiek istorijos

Pirmieji Laguiole peiliai pasirodė 1829 metais. Jų prototipu buvo lenktiniai peiliai su buko medienos rankena iš Navaja provincijos Andalūzijoje, Ispanija. Tokiais peiliais naudojosi piemenys,  ganantys bandas tarp Katalonijos ir Pietų Prancūzijos.

1840 metais, gamintojas prideda kai kuriems peiliams tribriaunę ylą - trocart, nes piemenys naudojo ją kaip chirurginį įrankį.

Nuo 1880 metų, kai kurie Laguiole peilių modeliai buvo gaminami su kamščiatraukiu.

Didžiausias Laguiole progresas prasidėjo praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, kai Prancūzijos vyriausybė nusprendė paremti vietos gamintojus, kurių produkcija buvo pripažinta kaip tautinis kultūros paveldas. Vyriausybės subsidijos regiono peilių dirbtuvėms ir gamykloms suteikė galimybę modernizuoti gamybą, plačiai ir aktyviai reklamuoti savo produktus tarptautinėje rinkoje.

 

Parengė:

Vytautas

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×