Jump to content

Australijos armijos peilis-durtuvas L1A2


Recommended Posts

Australijos armijos peilis-durtuvas L1A2 pusiau automatiniam šautuvui L1A1 SLR

Techniniai duomenys:

Bendras ilgis:  305 mm

Geležtės ilgis:  205 mm

Geležtės plotis: 24 mm

Vidinis žiedo skersmuo: 14,7 mm

 

Durtuvas L1A2.jpg

 

L1A2 modelio peilis-durtuvas buvo komplektuojamas Australijos armijos ginkluotėje nuo 1957 iki 1990 metų pradžios, iki Australija nusprendė priimti į savo armijos ginkluotę Steyr AUG , Austrija šturmo šautuvą.

Šautuvas L1A1 SLR yra šiek tiek pakeista Belgijos pusiau automatinio Šautuvas FN FAL kopija. Peilis-durtuvas L1A2 taip pat gali būti prijungiamas prie australiško pistoleto-kulkosvaidžio SAF F1. Be Australijos armijos, L1A1 SLR šautuvas buvo Papua Naujosios Gvinėjos, Brunėjaus, Fidži ginkluotose pajėgose. Peilis-durtuvas L1A2 buvo gaminamas ginklų gamykloje Lithgow (Small Arms Factory, Lithgow) nuo 1958 iki 1984 metų.

Išoriškai durtuvas beveik identiškas britų L1A1 durtuvui, o skiriasi nuo jo tuo, kad rankenos galvutė pritvirtinta prie pagrindo dviem šlifuotomis kniedėmis vietoj litavimo ar "karšto" presavimo. Be to, Australijos peilis-durtuvas skiriasi nuo angliško analogo dar tuo, kad nebuvo ženklinamas, griovelio forma, ir, gerokai geresne pagaminimo kokybe.

 

Durtuvas L1A2 po 1960.jpg

 

Patys pirmiausi L1A2 peiliai-durtuvai buvo gaminami su stačiakampiais grioveliais, panašiai kaip ir Didžiosios Britanijos ar Kanados atitikmenimis. Australija durtuvus užapvalintais grioveliais pradėjo gaminti 1960 metais. Reikia pažymėti, kad Australijos durtuvo L1A2 jungiamoji prie ginklo išėma (griovelis) rankenos gale yra tiesi, tuo tarpu Kanados versija turi T-formą.

Geležtė L1A2 vienašmenė, su stačiakampiu grioveliu iš abiejų pusių, smaigalys dviašmenis su išlenkimu nugarinėje smaigalio pusėje.

Peilio-durtuvo rankena yra suformuota iš dviejų plieno apsodų, sutvirtintų dviem kniedėmis. Rankenos gale įrengtas lizdas prijungimui prie šautuvo ir spyruoklinis fiksatorius su spiraline spyruokle viduje. Skersinis - kampuotų briaunų išsikišimais ir žiedu vamzdžiui nugarinėje peilio pusėje. Priešingoje skersinio pusėje išgręžta 6 mm skersmens kiaurymė. Durtuvo makštis yra pagaminta iš plieno lakšto, su žiotimis-spyruokline įvore ir apvaliu kaiščiu-spraudykle odiniam arba brezentiniam apsodui prie ekipuotės diržo tvirtinti.

 

Parengė:

Vytautas

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...