Jump to content

Šveicarų armijos durtuvas- mačetė – PIONEER, 1914 metų


Recommended Posts

Šveicarų armijos durtuvas- mačetė – PIONEER, 1914 metų

Durtuvas-mačetė su pjūklu daugiausiai buvo skirtas inžinieriniams ir aprūpinimo daliniams, 1911 metų pavyzdžio Schmidt-Rubin konstrukcijos karabinui. Ginklo pavadinimas buvo parinktas, atsižvelgiant į tai, kuriais metais šautuvas buvo priimtas į ginkluotę.

Bendras ilgis:  610 mm

Geležtės ilgis:  480 mm

Geležtės plotis: 30 mm

Vidinis žiedo skersmuo prie skersinio: 14 mm

 

Durtuvas Macete Pluklas a.jpg

 

Durtuvo geležtė vienašmenė su grioveliu dešinėje pusėje, o geležtės nugarėlėje 32 dvieilių, labai aštrių dantų pjūklas. Durtuvo - mačetės smaigalys praplatintas, primenantis mentę, dviašmenis.

Rankenos apsodas suformuotas iš dviejų medinių antdėklų, sutvirtintų su rankenos pagrindu dviem kniedėmis. Rankenos galvutėje spyruoklinė skląstis (fiksatorius) su vidine spiraline spyruokle. Durtuvo skersinis plieninis, su žiedu nugarinėje durtuvo-mačetės pusėje. Makštys odinės su metaliniu apsodu ir žiotimis su viduje esančia fiksavimo spyruokle, - gale rutuliukas.

Durtuvą-mačetę ir karabiną masiškai pradėjo gaminti 1914 metais. Be 1911 metų pavyzdžio karabino, durtuvas gali būti naudojamas kartu su trumpu, 1931 metų konstrukcijos šautuvu. Kaip ir dauguma karių-išminuotojų įrankių pasaulyje, 1914 metų pavyzdžio durtuvo konstrukcija hibridinė, apjungianti ginklą ir kario įrankį (peilis, pjūklas, mačetė). Durtuvas-peilis-mačetė-pjūklas naudojamas armijos inžinieriniuose padaliniuose (anksčiau techninės pajėgos), kurios buvo skirtos atlikti visą techninį darbą, vykstantį kovos lauke arba įtvirtinime-tvirtovėje. Inžinerinis korpusas turi tam tikrų užduočių, tokių kaip kariai - pionieriai (priešakiniai), organizuojant, įrengiant perėjas per vandens kliūtis ar minų laukus, atliekant daug kitų techninių dabų kalnų masyvuose. Šveicarijos armijoje iki šiandien yra inžinerijos korpusas kaip atskiras karinis vienetas.

 

Durtuvas Macete Pluklas.jpg

 

1914 metų pavyzdžio durtuvai-mačetės PIONEER buvo išduodami:

- išminuotojams, kariams-inžinieriams (Genietruppen, früher auch technische Truppen oder Ingenieurtruppen)

- lauko artilerijos, arklių traukiamų lafetų vadeliotajams, seržantams ir kapralams (Fahrerkorporale und beritten Wacthmeister der Artillerie)

- kalviams, eilinio laipsnyje, pirmos klasės eiliniams, kapralo ir seržanto rango kariams (Hufschmeid,Hufschmeid -Gefreite, -Korporal, -wacthmeister)

- transporto (logistikos vilkstinių) tarnybos vairuotojams eiliniams, pirmos klasės eiliniams, kapralams ir seržantams (Trainsoldaten, traingefreite, trainkorporal, trainwacthmeister).

- stebėtojams-ugnies koreguotojams (Sattlers).

Ant durtuvo-mačetės skersinio iškaltas numeris, kuris atitinka serijinį šautuvo numerį, geležtės (šalia skersinio) gale gamyklos gamintojos antspaudas ir užrašas - Schweizerische Industrie Gesellschaft (Waffenfabrik Neuhausen).

 

Parengė:

Vytautas

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...