Jump to content
Sign in to follow this  
Vytautas Pavilonis

Kalašnikovas bando pagaminti pompinį šautuvą

Recommended Posts

Kalašnikovas bando pagaminti pompinį šautuvą - Pavadinimu  KALASHNIKOV - IZH 1618, KSZ .223

Rusijos Federacijos praktinio šaudymo prezidentas Vitalij Kriuchin (pasaulinės IPSC Rusijos filialas), paskelbė, kad Kalašnikovo koncernas, AK automato pagrindu planuoja pagaminti pompinį šautuvą sportinio šaudymo rungtims. Naujas šautuvas vadinsis KSZ-223 (IZH-1618). Bendrovė bandys išleisti šautuvą jau 2017 metų vasario pabaigoje.

 

Pompinis-AK 223 Kalibro.jpg

 

Naujo ginklo kontūrus galite pamatyti aukščiau esančiame paveikslėlyje. Rankinio užtaisymo šautuvas skirtas IPSC šauliams-sportinikams. Ginklas atrodys moderniai, perdarytas AK-74 bazėje: su teleskopine buože, Picatinny kronšteinu-laikikliu virš korpuso dangčio ir trumpu kronšteinu-laikikliu po vamzdžiu, priešais užtaisymo rankenos.

 

Pompinis-AK 223.jpg

 

Šautuvo mechanika turi daug bendrų dalių su tradiciniais Kalashnikov ginklais. Tačiau, iškyla klausimas, ar šiame šautuve išliks grąžinimo spyruoklė papildomai paramai spynos uždarymui ar ji bus pašalinta, kad šautuvas būtų labiau panašus į tradicinį pompinį šautuvą? Sprendžiant pagal modelį (KSZ-223) panašu, kad šovinio kamera vamzdyje atitiks .223 Remington kalibrą.

Konstruktorių bandymas modifikuoti-pritaikyti AK užtaisymo sistemą į pompinį nėra nieko naujo. Keletas kompanijų tokią ginklo transformaciją atliko jau gerokai anksčiau. Tačiau šie pakeitimai, daugiausia, buvo daromi tam, kad atitiktų ribojančių teisės aktų reikalavimus. Atsižvelgiant į IZH-1618, KSZ-223 atvejį, - ginklas yra kuriamas sportiniam šaudymui. Deja, nėra jokios informacijos apie tai, ar šautuvas pateks į JAV ir kitas rinkas?

Mes seksime šio šaunamojo ginklo raidą ir apie tai informuosime mūsų skaitytojus, rašo TFB (The Firearm Blog).

 

Parengė:

Vytautas

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×